Xiaomi Mijia 1080P Pan IP Kamera İncelemesi

Herkese merhaba,
Sizler için Xiaomi Mijia’nın 1080p çekim kalitesine sahip, hareketli IP kamerasının incelemesini hazırladım.

Gearbest’in Türkiye deposu açıldı. Türkiye deposundan satılan ürünler için; 
https://goo.gl/cJcmSt

xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi01
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi02
Xiaomi IP Kamera
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi05
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi07
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi08
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi09

Fotoğraflarında oldukça büyük gibi görünen, ancak mütevazi bir boyuta sahip olan IP kameramız,  11.80 x 7.80 x 7.80 cm boyutlarına sahip. Kamera internete bağlı olduğu sürece, ister iş yerinde olun ister tatilde telefonunuzdan cihaza erişebilir, geçmiş video kayıtlarını izleyebilir, evde hareket olması durumunda bildirim alabilirsiniz.

Xiaomi IP Kamera Xiaomi IP Kamera Uygulama

Mi home uygulaması üzerinden yukarı, aşağı, sağa ve sola hareket ettirerek daha geniş alanları görüntüleyebilirsiniz.

Android için Mi Home
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.smarthome&hl=tr

IOS için Mi Home
https://itunes.apple.com/us/app/mi-home-xiaomi-smarthome/id957323480?mt=8

Kamerayı döndüren motorları oldukça sessiz. 64 GB hafıza kartı desteği bulunuyor. Hafıza kartı dolduğu zaman ise eski kayıtların üzerine yeni video kayıtları yapıyor. Silinmesini istemediğiniz video kayıtlarını, Mi home uygulamasını kullanarak kilitleyebilirsiniz. Bu sayede kart dolduğu zaman istediğiniz video silinmemiş olacak, diğer videoların üzerine görüntü kaydı yapmaya devam edecektir. Hafıza kartı girişi gizlenmiş. Cihaza kart takmak için kamerayı yukarıya baktırmak gerekiyor. Hafıza kartı olarak Samsung Evo Plus hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

8 adet gece görüş ledi sayesinde zifiri karanlıkta bile çekim yapabiliyor. Gece görüş ledleri otomatik olarak devreye girip, devreden çıkıyor. 110 derecelik çekim açısına IP kameralarda pek rastlanmıyor. Çekim açısının iyi olduğunu belirtmeliyim.

Dahili mikrofon ve hoparlöre sahip. Bu donanımlar sayesinde telefon ve IP kamera arasında telefon görüşmesi gibi karşılıklı görüşme yapabilirsiniz. Yani evde yalnız bıraktığınız çocuğunuza kamera ile istediğinizi iletebilirsiniz.

Alarm özelliği sayesinde, hareket olduğu zaman telefona bildirim gönderebiliyor. Uzun süreli tatiller veya gün içerisinde iş saatlerinde alarm özelliği kullanılarak hırsızlığa karşı koruma sağlanabiliyor.

Cihazın yanında gönderilen duvara sabitleme aparatları mevcut. Bu aparatları kullanarak cihazı daha yüksek bir yere konumlandırılabilir.

Kameranın gözüme çarpan bir kaç eksi yönü oldu.

 • İlk olarak; kamera amerikan priz olarak gönderiliyor. Amerikan priz çevirici alarak kullanmak geerekiyor. Japon pazarlarında 1-2 liraya satılan bir aparat. Kendiniz tedarik edebilirsiniz.
 • Ses kalitesi çok iyi sayılmaz. Genel olarak IP kameraların ses kalitesi zaten iyi değildir. Aşırı bir kötülük yok. Standart IP kamera ses kaydı diyebiliriz.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Xiaomi Mijia 1080P Pan IP Kamera
Takipli kargo ücretsiz
https://tr.gearbest.com/ip-cameras/pp_009991451325.html?wid=1433363

Amerikan Priz Çevirici
Takipli kargo ücretsiz

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/amerikan-priz-cevirici-priz-donusturucu-375754156

Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

3 thoughts on “Xiaomi Mijia 1080P Pan IP Kamera İncelemesi

  Ahmet fadi

  (29 Eylül 2018 - 18:05)

  Merhaba Aykut bey,
  Kameranın kurulumunu tamalayamiyorum
  En son connecting to network time out mesajı veriyor bazen kamera mavi ışığa geçiyor ve bazen sarıda kalıyor
  Eksik yaptığım birşey olabilirmi yada minimum bağlantı hızı kaç olmalı
  Şimdiden çok teşekkürler

   Aykut Ezer

   (30 Eylül 2018 - 10:49)

   Merhaba Ahmet Bey,
   Cihaz kurulumu sırasında modeme olabildiğince yakın olun. Üyeliğinizle giriş yaparken mainland china olarak giriş yaptığınızdan emin olun. İlk kurulum sırasında 5 saniye reset butonuna basın. Daha sonra bağlantı kurmayı deneyin. Kurulmuş gibi görünüp daha sonra led sarıya dönüyorsa cihazı mi home uygulamasından kaldırıp, reset atmadan yeniden kurun.

    Ahmet fadi

    (17 Kasım 2018 - 15:56)

    Merhaba Aykut bey,
    Önerileriniz için teşekkür ederim.
    Geç cevap için özür dilerim şehir dışındaydım.
    Sorunu cep telefonundan access point a bağlayarak bir müddet kamerayı intrnete bağlı bıraktım,herhalde güncelleme yaptı, bir yabancı sitede okumuştum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir