Xiaomi Mijia 1080P Pan IP Kamera İncelemesi

Herkese merhaba,
Sizler için Xiaomi Mijia’nın 1080p çekim kalitesine sahip, hareketli IP kamerasının incelemesini hazırladım.

Gearbest’in Türkiye deposu açıldı. Türkiye deposundan satılan ürünler için; 
https://goo.gl/QpTqAD

xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi01
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi02
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi04
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi05
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi07
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi08
xiaomi-1080p-ip-kamera-incelemesi09

Fotoğraflarında oldukça büyük gibi görünen, ancak mütevazi bir boyuta sahip olan IP kameramız,  11.80 x 7.80 x 7.80 cm boyutlarına sahip. Kamera internete bağlı olduğu sürece, ister iş yerinde olun ister tatilde telefonunuzdan cihaza erişebilir, geçmiş video kayıtlarını izleyebilir, evde hareket olması durumunda bildirim alabilirsiniz.

Mi home uygulaması üzerinden yukarı, aşağı, sağa ve sola hareket ettirerek daha geniş alanları görüntüleyebilirsiniz.

Android için Mi Home
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.smarthome&hl=tr

IOS için Mi Home
https://itunes.apple.com/us/app/mi-home-xiaomi-smarthome/id957323480?mt=8

Kamerayı döndüren motorları oldukça sessiz. 64 GB hafıza kartı desteği bulunuyor. Hafıza kartı dolduğu zaman ise eski kayıtların üzerine yeni video kayıtları yapıyor. Silinmesini istemediğiniz video kayıtlarını, Mi home uygulamasını kullanarak kilitleyebilirsiniz. Bu sayede kart dolduğu zaman istediğiniz video silinmemiş olacak, diğer videoların üzerine görüntü kaydı yapmaya devam edecektir. Hafıza kartı girişi gizlenmiş. Cihaza kart takmak için kamerayı yukarıya baktırmak gerekiyor. Hafıza kartı olarak Samsung Evo Plus hafıza kartı kullanmanızı öneririm.

8 adet gece görüş ledi sayesinde zifiri karanlıkta bile çekim yapabiliyor. Gece görüş ledleri otomatik olarak devreye girip, devreden çıkıyor. 110 derecelik çekim açısına IP kameralarda pek rastlanmıyor. Çekim açısının iyi olduğunu belirtmeliyim.

Dahili mikrofon ve hoparlöre sahip. Bu donanımlar sayesinde telefon ve IP kamera arasında telefon görüşmesi gibi karşılıklı görüşme yapabilirsiniz. Yani evde yalnız bıraktığınız çocuğunuza kamera ile istediğinizi iletebilirsiniz.

Alarm özelliği sayesinde, hareket olduğu zaman telefona bildirim gönderebiliyor. Uzun süreli tatiller veya gün içerisinde iş saatlerinde alarm özelliği kullanılarak hırsızlığa karşı koruma sağlanabiliyor.

Cihazın yanında gönderilen duvara sabitleme aparatları mevcut. Bu aparatları kullanarak cihazı daha yüksek bir yere konumlandırılabilir.

Kameranın gözüme çarpan bir kaç eksi yönü oldu.

  • İlk olarak; kamera amerikan priz olarak gönderiliyor. Amerikan priz çevirici alarak kullanmak geerekiyor. Japon pazarlarında 1-2 liraya satılan bir aparat. Kendiniz tedarik edebilirsiniz.
  • Ses kalitesi çok iyi sayılmaz. Genel olarak IP kameraların ses kalitesi zaten iyi değildir. Aşırı bir kötülük yok. Standart IP kamera ses kaydı diyebiliriz.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Xiaomi Mijia 1080P Pan IP Kamera
Takipli kargo ücretsiz
https://tr.gearbest.com/ip-cameras/pp_009991451325.html?wid=1433363

Amerikan Priz Çevirici
Takipli kargo ücretsiz

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/amerikan-priz-cevirici-priz-donusturucu-375754156


Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir