Viofo A129 WiFi Çift Kameralı Araç Kamerası İncelemesi


Herkese merhaba,
   Siteyi kurduğum 4 yıllık zaman dilimi boyunca, Viofo’nun tüm araç kameralarının incelemelerini yaptım. Viofo müşteri isteklerini dikkate alarak çift kameralı, wifi özellikli, GPS’li, kapasitör tip bataryalı yeni modeli A129 modelini piyasaya çıkardı. Viofo A129’un tüm çekim testi videolarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İNCELEMEMİN SONUNDA GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ MEVCUTTUR. Şuana kadarki en düşük fiyattan satılıyor. Bu inceleme 1 ARALIK 2018 tarihinde güncellenmiştir.

Yeni! Viofo A129 modelini en ucuz fiyata satan firma yani Banggood, artık gümrük vergisini de karşılayacağını açıkladı. Yeni eklenen “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle verilen siparişlerde gümrük vergisi ödemeyeceksiniz. Üstelik ortalama teslim süresi 12 gün. Detaylar inceleme sonunda.

Ön+arka görüntü kaydı,Dahili hoparlör,
140 derecelik çekim açısı,Cihaz üzerinden video izleyebilme,
256 GB micro SD kart desteği,Acil durum tuşu,
GPS’le hız ve koordinat bilgilerini kayıt etme,Türkçe dil desteği,
Ses kaydı,CPL filtre desteği(sonradan takılabilir), 
WiFi,Bluetooth kumanda(sonradan takılabilir), 
Sony IMX291 görüntü sensörü(ön+arka),2 inç ekran,
Novatek 96660 chipset,Videoya tarih/saat ekleme,
Park modu,WDR,
Darbe sensörü,Kapasitör tip batarya.

   Normalde çift kameralı modelleri pek önermediğimi diğer incelemelerimi okuduysanız mutlaka görmüş olmalısınız. Bu cihaz çift kameraları modellere karşı olan kötü yargıyı kırıyor. Ön+arka gerçek 1080p çekim kalitesine sahip. Diğer çift kameralı modellerde ön kameranın çözünürlüğünden kısılır, arka kameraya biraz işlemci ayrılarak hesap makinesiyle çekilmiş gibi görüntü kaydı yapılması sağlanırdı. Bu cihaz kesinlikle o cihazlardan değil. Hem ön hem arka kamerası gerçekten iyi kayıt kalitesine sahip. Montajdan sonra kendi aracımda kullanmaya karar verdim. 

Son güncellemelerle birlikte eklenen gecikmeli açılmalı özelliği sayesinde araç kameralarının, arabayı çalıştırırken kapanıp, açılmaması sorununa çözüm bulundu. Bu özellik sayesinde kontağı kapattıktan sonra isteğe bağlı olarak kameranın 5/10/15 saniye gecikmeli açılması sağlanabiliyor. Sigorta kutusundan veya çakmaklıktan kullananlar kullanıcılar için bu özellik oldukça iş görecektir.
Viofo A129 Araç Kamerası Viofo A129 Araç Kamerası
   Viofo A129 araç kamerası, ön ve arka camdan kayıt yapıyor. İki kamerası da Sony’nin 7 katmanlı IMX291 görüntü sensörünü kullanıyor. 140 derecelik çekim açısına sahip. Bu görüntü sensörü için başarılı olduğunu söyleyebilirim. Viofo’nun diğer modellerinde de kullandığı Novatek’in 96660 serisi chipseti kullanılıyor. Bu bileşenler sayesinde hem ön hem arka kameraya 1080p 30 FPS kalitede çekim yapabiliyor. Kameranın gece çekiminin oldukça iyi olduğunu belirtmek istiyorum. Plaka okuması da gece başarılı. Çift kameralı cihaza göre çekim kalitelerinin çok iyi olduğu söylenebilir.  

   256 GB’lık hafıza kartı desteği sayesinde geriye dönük daha uzun görüntü kaydı saklayabiliyor. Hafıza kartını doldurduğu zaman otomatik olarak eski video kayıtlarının üzerine, yeni video kayıtları yapıyor. Araç kamerası seçimi kadar, hafıza kartı seçimi de önemlidir. Viofo ürünleriyle Samsung Evo Plus serisi hafıza kartları uyumlu çalışmaktadır. Kart olarak bu seriden almanızı öneririm. 
Viofo A129 Araç Kamerası
Acil durum tuşu sayesinde o an çekilen videoyu başka klasöre taşımasını, otomatik olarak silinmemesi sağlayarak, videolara daha sonra kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Acil durum tuşu üzerinde ünlem işareti olan tuştur. Tuşa basıldığı zaman ekranda üçgen arka plan ortasında, ünlem işareti çıkmaktadır.
Viofo A129 Araç Kamerası
   2 inç’lik ekranı oldukça yeterli. Ekranın ışık şiddeti iyi. 2 kameranın görüntüsünü ekranı bölerek gösterebiliyor. Cihazın hem arka hem ön kamerası aşağı yukarıya oynayabiliyor. Her aracın cam eğimi aynı olmadığı için, kameranın aşağı yukarı hareket ettirilebilir olması oldukça güzel bir özellik. 
Viofo A129 Araç Kamerası
   GPS özelliği sayesinde aracın hızını, koordinatlarını videonun altına ekleyebiliyor. Bu bilgilerle birlikte harita üzerinden, aracın hangi konumda olduğunu da görerek bilgisayar programından izlenebiliyor. Bu özellik uzaktan erişim için kullanılamaz. Hafıza kartını bilgisayara takıp görüntüleri izlerken bu özellik kullanılabilir. GPS için abonelik vs gerekmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. DashcamViewer programını indirerek yukarıdaki görseldeki gibi videoları izleyebilirsiniz. 

Arka kamera park modu çekimi
https://youtu.be/Y26x2xPj3XA

 Viofo A129 modelinin park halinde de çekim yapma özelliği, yani parkı modu özelliği bulunuyor. Sigorta kutusundan enerji almaya yarayan aparat alınarak, kameraya araba çalışmıyorken de enerji vermesi sağlanıyor.

Viofo’nun Kasım 2018’de çıkardığı yeni park modu kablosuyla aracı stop ettiğiniz anda düşük kalitede veya hızlandırılmış olarak video kaydına geçer. Park halinde nasıl video kaydı yapmasını isterseniz öyle kayıt yapar. İsterseniz park halinde de normal hızda kayıt yapmasını sağlayabilirsiniz. Aracın anahtarını taktığınız anda normal kalitede ve normal hızda kayıt yapmaya döner. Bu özellik sayesinde arabanızı park halinde de koruyabilir, hızlandırılmış video veya düşük kalitede video çektiği için hafıza kartında daha az yer kaplar ve daha fazla geriye dönük video kaydı saklamasını sağlayabilirsiniz. Yeni park modu kablosu 13 dolara satılmaktadır. İnceleme sonuna kablonun da linkini ekledim.

Viofo A129’un hem ön hem arka kamerasının CPL filtre desteği bulunuyor. CPL filtre; konsol yansımalarını, ışık parlamalarını engelleyen, cihazın lens kısmına takılan bir ürün. Viofo A129’un CPL filtre testlerini henüz yükleyemedim. Viofo’nun A119 Pro araç kamerasıyla yaptığım CPL filtrenin ne kadar işe yarar bir aparat olduğunu gösteren testi ve ekran görüntülerini aşağıya ekledim. Bence en azından sadece ön kamera için bile olsa CPL filtre alınması gerekiyor. İncelememin en sonuna satın alma linklerini ekledim.
Viofo A129 Araç Kamerası CPL Filtre

A129’un WiFi özelliği bulunuyor.  A129’un WiFi özelliği sayesinde, cihazın ayarlarını telefondan yapabiliyoruz. Çekilen videoları telefondan izleyebiliyor, silebiliyor, telefona indirebiliyoruz. Çok fazla sorulduğu için WiFi özelliğini biraz daha detaylandırmakta fayda görüyorum. WiFi özelliği internet gerektirmez. Tamamen ücretsiz bir servistir. Uzaktan erişim özelliği yoktur. Telefon ile cihaz arasında bağlantı kurulur. Aracınızın başındayken WiFi’den cihaza bağlanabilirsiniz. Araç başka yerde siz başka yerdeyken bağlantı kuramazsınız. 

Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması Viofo A129 Araç Kamerası WiFi Uygulaması

Ben uygulamayla ilgili bir kaç sorun yaşadım. Bu sorunların benim telefonumdan kaynaklı olma şansı da yüksek. Sonradan yüklenmiş yazılımla kullanıyorum. Mobil uygulamasında videoları izlerken harita üzerinden konumu gösterme özelliği bulunuyor. Ancak bu özellik bende çalışmadı. Ayrıca mobil uygulamaya, mobil veri bağlantım açık olduğu zaman bağlanamıyorum. Veri bağlantımı kapattıktan sonra WiFi üzerinden cihazla eşleşebiliyorum.

GÜNCELLEME

Viofo kameraları için sık sık güncelleme yayınlıyor. Güncellemeler görüntü kalitesi iyileştirme ve sorunları giderme amaçlı yapılıyor. Aşağıdaki linkten A129 modeli için en güncel yazılıma ulaşabilirsiniz.
https://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000087812-viofo-a129-dash-cam-firmware

Hafıza kartını FAT32 olarak formatlayın. Kartın içine yukarıdaki linkten indirdiğiniz dosyayı yükleyin. Kartı cihaza takın ve 5v enerji verin. (5v telefon şarjı kullanabilirsiniz) Kamera otomatik olarak güncellemeye başlayacaktır. Güncelleme bittikten sonra cihaz otomatik olarak açılacaktır.

KUTU İÇERİĞİ

 • 1 adet Viofo A129 araç kamerası,
 • 1 adet arka kamera,
 • 1 adet 6 metre arka kamera kablosu,
 • 1 adet GPS modülü,
 • Kablo tutucular,
 • Mini USB veri aktarma kablosu,
 • 3.5 metre mini USB şarj kablosu,
 • Çift çıkışlı araç şarjı,
 • Yedek çift taraflı bantlar,
 • Kablo geçirmek için trim kaldırma aparatı,
 • Kullanma kılavuzu.

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Artık Banggood üzerinden verilen siparişlerde gümrük vergisi sorunu olmayacak. Satıcı firma, yani Banggood vergileri sizin adınıza vergiyi ödeyecek. Yeni sistemden faydalanmak için siparişlerinizi “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle vermeniz gerekmektedir.
Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm.

➡ GPS dahildir. 
➡ Arka kamera dahildir.
➡ Banggood güvenilir bir sitedir. Endişe etmeden alışveriş yapabilirsiniz.
➡ Şuanda en ucuz Banggood’da satılıyor.
➡ Ortalama teslim süresi 12 gündür. Adresinize teslim edilir. 

UYARI! Mobil uygulamada 3d ödeme olmadığı için banka onay vermeyebilir. Bu yüzden bilgisayardan aşağıdaki link ve kuponu kullanarak almanızı öneririm.

Viofo A129 Çift Kameralı Araç Kamerası GPS’li Modeli
Turkey direct mail 6.27 dolar (Vergiler dahil seçenek)
“Alibuy1291125” indirim koduyla 117
 dolara satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/Viofo-A129-Duo-DualWi-Fi…..GPS-p-1321355.html

Konsol Parması Engelleyici CPL Filtre
“BgAuMotor” indirim koduyla %10 indirimli olarak satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/VIOFO-CPL-….era-Car-DVR-p-1377049.html

Park halinde kayıt yapmak için gerekli kablo aşağıdaki linktedir. 

Viofo A129 Gerçek Park Modu Kablosu
“BgAuMotor” indirim koduyla %10 indirimli olarak satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/A129-Car-Camera-3-Wire-ACC-…-p-1379471.html

Viofo ürünleriyle uyumlu, yurt dışına göre çok daha ekonomik olan CPL filtreyi kendim üretmeye başladım. Aşağıdaki linkten A129 modeliyle uyumlu CPL filtreyi satın alabilirsiniz. Kargo ücretsizdir. 3 iş gününde teslim edilir.

1 Adet CPL Filtre – 45 TL
Kargo ücretsiz
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-a119-a119s-a129-a118c2-a119-pro-cpl-filtre-ucretsiz-kargo-621240072/detay/

Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

82 thoughts on “Viofo A129 WiFi Çift Kameralı Araç Kamerası İncelemesi

  Ferruh Heper

  (23 Ağustos 2018 - 12:19)

  A129 çift kameralı gps li cihazı aracılığınızla alabilir miyim?

  Serdar Kose

  (25 Ağustos 2018 - 00:00)

  Aykut bey. 7/24 kayıt kablosu Park modu için mi? Bir de bu ürünü viofonun resmi sitesinden de alabilir miyiz? Alabiliyorsak siz neden banggood’u tercih ettiniz. Verdiğiniz değerli bilgiler için çok Teşekkürler

   Aykut Ezer

   (25 Ağustos 2018 - 12:37)

   Merhaba Serdar Bey,
   Viofo’nun sattığıyla, banggooddan benim paylaştığım arasında işlev farkı yok. Viofo kendi adına ürettirdiği için yüksek fiyata satıyor. Avantajlı olduğu için Banggood linklerini paylaşıyorum.

  Murat Çelik

  (10 Eylül 2018 - 09:41)

  Aykut bey merhaba,
  Bu kamerayı sizin belirttiğiniz şekilde satın almak istiyoruz. Fakat gümrük vergisi çıkar mı çıkmaz mı emin olamadık. Satıcının 22$ olarak yazmasını siz mi talep ettiniz yoksa kendileri yazmış. Teşekkürler

   Aykut Ezer

   (10 Eylül 2018 - 10:14)

   Merhaba Murat Bey,
   Gümrük vergisi için şans işi diyebilirim. Şuana kadar A129 alanlara gümrük vergisi çıkmadı. Kutusu ufak olduğu için göze çarpmıyor. Banggood’a mesaj atmadan 22 dolar yazıyorlar. Daha yüksek yazmazlar.

  Ahmet Samyeli

  (11 Eylül 2018 - 17:34)

  Merhaba Aykut Bey,
  İncelemenizi gördükten sonra verdiğiniz linkten satın aldım. 13 günde elime ulaştı. Elim biraz yatkın olduğu için montajını inceleme videonuza göre kendim yaptım. Kamerayı alırken park modu için olan kabloyu da satın almıştım. Yaklaşık 1 haftadır kullanıyorum. Cihaz beklentimin üzerinde çıktı diyebilirim. Sanırım youtube video kalitesini düşürdüğü için çekim testlerinden göre daha iyi çekim yapıyor. GPS özelliği hoşuma gitti. Videonun altına hızımı da ekledim. WiFi uygulaması çok pratik. Videoları hızlı şekilde telefona indirebiliyorum. İncelemeniz ve emekleriniz için teşekkür ederim.

   Aykut Ezer

   (11 Eylül 2018 - 17:47)

   Merhaba Ahmet Bey,
   Değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Güle güle kazasız belasız kullanın.

    Mehmet

    (18 Eylül 2018 - 10:05)

    Ahmet Bey, Aykut Bey’ in tavsiyesi üzerine ben de viofo almayı düşünüyorum ancak aracımı bazen 2 hafta boyunca hiç kullanmadığım oluyor. Bu esnada park modunda aküye bir zararı olur mu? Onu merak ediyorum. Siz bu konuda herhangi bir araştırma yaptınız mı? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

     Aykut Ezer

     (18 Eylül 2018 - 11:57)

     Merhaba Mehmet Bey,
     Linkini verdiğim park modu kablosunda düşük voltaj koruması vardır. Akü voltajı 11.6 volt altına düştüğü anda kendini kapatır, akünün bitmesini engeller.

  Tayfun

  (11 Eylül 2018 - 23:42)

  Aykut bey merhaba, bu kamera için Samsung evo plus hafıza kartları sorunsuz çalışıyor mu. Bide 64gb lık( kaç saatlik çekim yapıyor) hafıza kartı yeterli olur mu yoksa 128gb lık hafıza kartı mı almak gerekir. Teşekkürler.

   Aykut Ezer

   (12 Eylül 2018 - 09:23)

   3 dakika kayıt 1 kamera için 362 MB yer kapıyor. Kayıt kalitesi yüksek olduğu için dosya boyutları yüksektir. 128 almanız daha iyi olur. Samsung Evo Plus kartlar şuan en uyumlu kart durumundadır.

  Yakup Yıldız

  (25 Eylül 2018 - 12:21)

  iyi günler
  Aykut Bey
  sayenizde kameraları öğreniyoruz elinize sağlık ancak yabancı sitelerden almanın çekincesi içindeyiz sizde belirtmişsiniz’ gümrük vergisi için şans işi’ benimde pek şansım yok eğer gümrükte sıkıntı çıkarsa ne olur bilginiz var ise açıklama yaparsanız sevinirim…

   Aykut Ezer

   (25 Eylül 2018 - 13:25)

   Merhaba Yakup Bey,
   Geçen ay gruptan 7 kişiye sipariş oluşturdum. Vergi çıkan ürün olmadı. Eğer çıksaydı ürün bedelinin %20’si kadar ödeme yapılırdı. Ödeme için gümrüğe gitmeye gerek yok. Kargo teslim edilirken ödeme alınır.

  ismail

  (1 Ekim 2018 - 16:59)

  Merhaba, mini 0906 park halindeyken sadece ön kamera kayıt yapıyormuş doğru mu? viofo da durum nasıldır? ona göre sipariş vermeyi düşünüyorum..

   Aykut Ezer

   (2 Ekim 2018 - 11:18)

   Merhaba İsmail Bey,
   Yanlış bilgi verikmiş. Hem Mini 0906 hem Viofo a129 park halinde ön+arka kamera olarak kayıt yapar.

  Melih

  (20 Ekim 2018 - 21:49)

  Merhaba Aykut Bey,ben bu ürünü uygun aparatı temin ederek,aracımda bulunan OBD çıkışından yararlanarak kullanabilir miyim? Sanırım bir ucu OBD girişli diğer ucu kamera da ki giriş olacak şekilde aparat satılıyor

   Aykut Ezer

   (23 Ekim 2018 - 12:17)

   OBD2 aparatları satılıyor ancak hardwire kitler daha sağlıklı çalışıyor. OBD2 yerine hardwire kullanmanızı öneririm.

  Zerseyi

  (23 Ekim 2018 - 20:06)

  ” 3 dakika kayıt 1 kamera için 362 MB yer kapıyor. Kayıt kalitesi yüksek olduğu için dosya boyutları yüksektir. 128 almanız daha iyi olur. Samsung Evo Plus kartlar şuan en uyumlu kart durumundadır. ”

  Yazmışsınız bende 64 lük kart var. Verdiğiniz değerlere göre ön ve arka 4.4 saat döngüsel kayıt yapacak. Sorum ise , park modunda 4.4 çok kısa olacak gibi.Yani gece birşey olsa sabaha silenecek. mini 0906 da park modunda düşük mb. çekim yapıyor diye duymuştum. Viofo a129 Park modu için yorum yaparmısınız.?

   Aykut Ezer

   (24 Ekim 2018 - 10:38)

   A129’un park modu için geliştirme yapılıyor. Düşük bit rate modu A129 için de geldi.

  HALUK HS

  (24 Ekim 2018 - 21:41)

  Bi kac ay once bir kazaya şahit oldum sonucunda aracımda kamera olmasının doğru olduğu kanısına vardım araştırayım derken bu siteye rastgeldim. Viofoyu sayenizde banggoddan kupon kullanarak aldım. 4 günde TURKİYEYE girdi 15 16 gun gümrük işleri derken 20 günde teslim aldım. Kamera gerçekten güzel çekim yapıyor. Emeğiniz bana faydalı olduğu için teşekkür ederim.
  Ürünün benim gördüğüm kusurları montajinin yapışkanlı bant ile olmasında vakumlu öpücük aparatı olsaydı çok daha iyi olacakmış. ikinci bir kusuru türkçe kılavuzu olmaması ama kamerada dil seçeneklerinde türkçenin olması güzel bir yönü. Üçüncü kusuru ise viofonun arıza vermesinde yetkili bir servisinin bulunmaması diyebilirim ya da bilgim eksik . Dördüncü kusuru ise ön kameranin bakış açısının 140 derecenin az oldugu düşüncesindeyim. Tüm bunlara rağmen ürün tavsiye edilebilecek bir kamera almak isteyenlere tavsiye ederim.

   Aykut Ezer

   (26 Ekim 2018 - 12:24)

   Merhaba Haluk Bey,
   Yapışkanlı tutucular, vakumlu tutuculardan daha iyidir. Vakumlu tutucular sürekli güneş altında kalınca kuruyup, kırılıyor. Bu konu dışında diğer gözlemlerinize katılıyor. Ürünün arıza vermesi durumunda Türkiye’de servis desteği olmamasına rağmen Viofo worldwide olarak garanti konusunda çok başarılılar. Support.viofo.com adresinden iletişim kurup, tamir/değişim hakkı bulunuyor.

  Mesut

  (28 Ekim 2018 - 05:27)

  viafo118 veya viafo119 takilan Cpl filtre viafo129 da kullanilabilirmi

   Aykut Ezer

   (29 Ekim 2018 - 10:40)

   A118 modelinde CPL desteği yok. A118c2, A119, A119s, A119 pro, A129 modellerinin incelemelerinde hep aynı cpl filtreyi kullandım. Viofo her ne kadar yeni cpl filtre çıkarmış olsa da A129 için önceki filtre hem ön hem arka kamera için kullanılabiliyor. Ayrıca Viofo ürünleri için CPL filtre üretimine başladım. Grubumdan bilgi alabilirsiniz.
   https://www.facebook.com/groups/arackameralari/permalink/1707144892747258/

  serkan g

  (2 Kasım 2018 - 22:10)

  merhaba. araç kamerası almak üzereyim. test videolarını izledim. çift kamera almak daha mantıklı olduğu için 129 modelini almaya karar verdim fakat videolarda çok fazla parlama var. mai70 ve blueskyse modelini izlediğimde sanki onlar daha iyi gibi geldi kafam karıştı bu yüzden. sizde 129 mu yoksa öne mi70 arkaya bluesky kamerasını mi almam daha mantıklı.

   Aykut Ezer

   (6 Kasım 2018 - 13:49)

   Merhaba Serkan Bey,
   A129’un görüntü sensörü karşılaştırdığınız diğer modellerden daha iyidir. CPL filtreyle de birlikte daha iyi görüntü kaydı alınabiliyor.

  Şafak birik

  (5 Kasım 2018 - 18:39)

  Merhaba size bir sorum olacak ben A119 Kullaniyordum bu gün A129 um geldi.A119 Çok ısınıyor ve ısı ile zamanla askı bölümü gevşedi ayrıca butonlarda ısıdan takılı kaldı.Aynı ısı Sorunu A129 da varmı?

   Aykut Ezer

   (6 Kasım 2018 - 13:46)

   Merhaba Şafak Bey,
   Sürekli kayıt yapacaksanız kamerayı direk güneş görmeyecek şekilde konumlandırmanız daha sağlıklı olur. Ayna arkasında tırtıklı alan varsa oraya sabitleyebilirsiniz. Eğer yoksa kamerayı takacağınız alana film veya one way çektirebilirsiniz

  Tunç

  (11 Kasım 2018 - 20:33)

  Hocam verdiğin linkten A129 sipariş geçtim. Ayrıca mail atıp kutuya düşük yaz diyeyim mi yoksa gerek yok mudur? Ücretsiz kargoyu seçmiştim.

   Aykut Ezer

   (13 Kasım 2018 - 10:53)

   Merhaba Tunç Bey,
   Fiyatı düşük yazıyorlar. Şimdiden hayırlı olsun.

  Erhan Güngör

  (15 Kasım 2018 - 10:16)

  Merhaba Aykut bey araç kamerası almayı düşünüyorum şu iki kameradan hangisini almalıyım sizce A129 mu yoksa A119PRO mu ?

   Aykut Ezer

   (15 Kasım 2018 - 10:29)

   Merhaba Erhan Bey,
   A129 hem çift kameralı hem WiFi özelliğine sahiptir. Fiyat performans açısından da A129 daha başarılıdır. Bu sebeplerden A129’u önereceğim.

    Erhan Güngör

    (23 Kasım 2018 - 10:27)

    Teşekkür ederim. Hiç şüpesiz benim karım da A129 olacaktı fakat 60 fps kayıt seçeneği olmadığını görünce teredütte kaldım. Daha sonra viofo oficial sitesinde A129 sade ön kamera satış seçeneğini inceliğimde gördüm ki 60 fps kayıt yapabiliyor. Arka kameralı almasam mı acaba dedim. Arka kameranın ne faydası var neden arka kameralı almalıyım sordum kendime

  Özcan

  (15 Kasım 2018 - 10:33)

  A129 da ADAS (şerit değiştirme-yaklaşma ikaz) özelliği bulunmaktamıdır.Bu özellik bulunuyorsa her 2 kamera içinde mevcutmudur?

   Aykut Ezer

   (15 Kasım 2018 - 11:26)

   Hayır. A129 modelinde bulunmuyor. Diğer modellerde de sadece 1080p 30 FPS seçeneğinde çalışıyor. Çok kullanışlı bir sistem değil. Adas yerine çözünürlüğü tercih etmek daha mantıklı oluyor.

  öner

  (18 Kasım 2018 - 11:31)

  Merhaba.

  A119 v2 ile A129 sadece ön kamera çekimleri (1080p 60fps) kıyaslaması yapacak olursak fiyat farkına değecek bir gelişme var mı?

   Aykut Ezer

   (18 Kasım 2018 - 12:23)

   Merhaba Öner Bey,
   A129’da sony görüntü sensörü vardır. Gece çekimi daha başarılıdır. A119S ile kıyaslamak daha doğrudur. WiFi istiyorsanız veya daha sonradan arka kamera da alırım diyorsanız a129, wifi ve arka kamerayla işim olmaz derseniz A119s modelini önerebilirim. A129 tek kamerayla 1080p 60 fps çekim yapabilir.

  DOĞAN YILMAZ

  (25 Kasım 2018 - 16:25)

  İndirimin kuponunun süresi dolmuş, başka var mı. 850liraya geliyor indirimsiz

   Aykut Ezer

   (25 Kasım 2018 - 20:31)

   Merhaba Doğan Bey,
   Kupon gün içinde tükenmiş. Kuponu güncelledim.

  Mustafa

  (27 Kasım 2018 - 10:39)

  Merhaba Aykut Bey,
  Viofo A129 WiFi Çift Kameralı Araç Kamerası siparişini 23 Kasım Cuma günü verdim, şu anda kargoda görünüyor. Aynı gün Viofo A129 Gerçek Park Modu Kablosu siparişini de verdim, fakat o günden bu yana siparişlerim menüsünde ‘Durum: Geri Sipariş’ yazıyor. Bunun anlamı nedir siparişi iptal mi ettirmeliyim sizce?

   Aykut Ezer

   (27 Kasım 2018 - 11:19)

   Merhaba Mustafa Bey,
   Tedarik için beklenen siparişlerde back order yani geri sipariş olarak görünür. Bence iptal etmeniz gereken bir durum değil. Viofo hardwire kit için gönderim tarihi 1 Aralık olarak görünüyor. Yani 3-4 güne kargoya verilecektir.

  serkan

  (27 Kasım 2018 - 16:59)

  iyi günler aykut bey,

  wifi özelliği ile ilgili olarak araç park halinde kayıt yaparken uzaktan misal 10-15 metre uzaklıktan aracın kamerasına bağlanıp canlı izleme imkanı olurmu?

   Aykut Ezer

   (28 Kasım 2018 - 11:06)

   Merhaba Serkan Bey,
   Cihazdan uzaklaştıkça cihazın bağlantı hızı düşer. Uzaktan (10-15m) bağlansanız bile görüntü aktarımı yapmak imkansız olabilir.

  mustafa d

  (28 Kasım 2018 - 09:54)

  Merhabalar
  ben de a129 duo sipariş ettim ancak park modu için hangi kablo setini alacağıma karar veremedim
  1-Viofo A129 Car Camera 3 Wire ACC HK3 Hardwire Kit for Parking Mode (27,97$)
  2-3.5m Car Hard Wire Kit Mini USB Hardwire for Dash Cam Camcorder Vehicle DVR – 01 (5,28$)
  hangisini seçmeliyim? teşekkürler

   Aykut Ezer

   (28 Kasım 2018 - 11:00)

   Banggood’dan Viofo’nun yeni çıkardığı hardwire kiti getirtmelerini istemiştim. Satışa sunuldu.
   Peki kısaca nedir bu yeni hardwire kit?
   2 kablolu hardwire kitten ayıran özelliği, yazılımsal olarak değil, donanımsal olarak park modu özelliği sunmasıdır. Sigorta kutusuna bağlanan kırmızı kablo sürekli enerji vermeyi sağlarken, sarı kablo arabanın çalışıp çalışmadığını anlamak için tetik görevi görür. Sarı kabloya kontağa bağlı olarak enerji verilir. Sarı kabloya enerji geldiğinde arabanın çalıştığı anlaşılır. Sarıya enerji geldiğinde otomatik olarak park modundan çıkar, sarı kablonun enerjisi kesildiği zaman otomatik olarak park moduna geçer.

   Bunu zaten 2 kablolu model yapmıyor mu?
   2 kablolu modelde arabanın park veya hareket durumunda olduğu yazılımsal olarak tespit ediliyor. Ben A118c’de de A129’da da 2 kablolu hardwire kiti yıllardır kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum. Fiyat farkına değer mi derseniz o size kalmış bir tercih diyebilirim. 2 kablonun da işlevi aynı. Yeni çıkan 3 kablolu model daha stabil park modu geçişleri sağlamak için tasarlanmış.

   Önceki kablolarda olduğu gibi düşük voltaj koruması mevcut. Ayrıca minimum çalışma voltajı ayarlanabiliyor. 11.8 volt ile 12.4 volt arasında istenen değer ayarlanabilir.

   Viofo A129 İçin Gerçek Park Modu Kablosu
   ✂️ Kupon: BgAumotor
   ✈️ Turkey Direct Mail 1.34$ / Takipli kargo 1.30$ (Hızlı gelmesi için Turkey direct mail seçmenizi öneririm.)
   〽️ 17.50$
   🛒 Satın al: https://goo.gl/UQ9KVF

   2 kablolu modeli istiyorsanız aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

   7/24 Kayıt Kablosu #Banggood
   ✂️ Kupon: BgAuMotor
   ✈️ Takipsiz kargo ücretsiz / Takipli kargo 1.30$
   〽️ 3.51$
   📌 Mini USB girişine sahip kameralarla uyumludur.
   🛒 https://goo.gl/8nyAFh

    Mehmet

    (29 Kasım 2018 - 22:55)

    Aykut bey Viofo A129 İçin Gerçek Park Modu Kablosu içinden aracın sigortasından elektrik almak için aparat çıkıyor mu acaba?

     Aykut Ezer

     (30 Kasım 2018 - 12:11)

     Ali’de şuanda indirimde. Oradan aracınıza uygun sigorta boyutunu da seçerek alabilirsiniz.

     Viofo A129 İçin Gerçek Park Modu Kablosu
     ✈️ Takipli kargo ücretsiz
     〽️ 13.49$
     📌 Fuse tap ekleyerek alabilirsiniz. (Ücretlidir.)
     🛒 Satın al: http://ali.ski/Zcah16

      Hüseyin Uçgun

      (30 Kasım 2018 - 15:46)

      car fuse holder kablosundan bahsediyorsunuz. O kablo park kablosu kutusu içinden çıkmaz. Aliekspress ten arattırın bulursunuz. 0.80$ civarında.

      Aykut Ezer

      (30 Kasım 2018 - 16:14)

      Yukarıda verdiğim linkte fuse tap kabloyla birlikte alınabiliyor.

    Hüseyin Uçgun

    (30 Kasım 2018 - 15:52)

    Aykut hocam, A129′ un orjinal park modu kablosunda kırmızının yanındaki sarı kabloyu nereye bağlayacağız. Kontak’ a gelen elektrik kablosuna mı? Eğer öyleyse bi elektrikçiye gitmek şart gibi….

     Aykut Ezer

     (30 Kasım 2018 - 16:12)

     Merhaba Hüseyin Bey,
     Kırmızı sürekli enerji, sarı kontağa bağlı, siyah şase. Üründen satın aldım. Ulaştığı zaman videolu olarak nasıl enerji alınacağını anlatacağım.

  Tunç

  (28 Kasım 2018 - 12:00)

  Hocam iki sorum var. Viofo siparişimin son durumuna baktığımda oturduğum ilçenin posta dağıtım merkezine gelmiş sanırım. Ancak “debited” yazıyor. Nedir acaba gümrük sorunu vs mi yoksa gelir mi?

  Bir de park modu için powerbank kullansak çalışır mı? Sigorta vs bağlantı yapacak becerrim yok çünkü 🙂

  Hüseyin Uçgun

  (29 Kasım 2018 - 22:09)

  Aykut bey, elektrik volt ve amper değerleri hep kafama takılmıştır, hiç anlamam. Şimdi ben
  -sigorta kutusunda sürekli akım veren 4′ lü flaşör yuvasına takacağım park kablosuna doğru mu.
  -car fuse holder kablosunun üzerinde 2 adet sigorta yuvası var. Bunlardan hangisine 4′ flaşör e ait sigortayı takacağım.
  -A129 yanılmıyorsam 2 AMPER ile çalışıyor. Car fuse holder kablosunun 2 nci yuvası için 2 amperlik sigorta mı alacağım…

   Aykut Ezer

   (30 Kasım 2018 - 12:18)

   Merhaba Hüseyin Bey,
   4’lü veya merkezi kilidi kullanabilirsiniz.
   Görselde yuvalara nasıl takıldığını gösterdim. 2 amperlik sigorta bulmanız imkansıza yakın bir şey. 5 amperlik sigorta kullanabilirsiniz.
   http://prntscr.com/lovf4n

    Hüseyin Uçgun

    (30 Kasım 2018 - 15:43)

    Bu fotoğraf çok iyi oldu. Teşekkürler

  murat

  (30 Kasım 2018 - 15:37)

  Aykut bey merhaba, sadece geri görüş kamera olarak kullanmak mümkün mü? piyasada arka kamera olarak satıldığını gördüm, aslında çift kamera daha iyi, sizin yorumlarınızdan sonra incelediğim ürünler içinde bir numara, ama biraz masraflı, arka kamera için ek monitör mü almak gerekli,

   Aykut Ezer

   (30 Kasım 2018 - 16:11)

   Merhaba Murat Bey,
   Geri görüş olarak kullanmak mümkün değildir. Arka kamera öndeki ana cihaz olmadan çalışmaz.

  Tunç

  (30 Kasım 2018 - 19:36)

  Aykut hocam yanlış yazmışım daha önce kargo son durumu şöyle:

  TÜRKIYE, İSTANBUL UKİM/İSTANBUL UKİM, Arrived in PTT Work Place

  Kutuya kaç dolar yazıyorlar? Gümrükte takılırsa nasıl işlem yapmam lazım, Ankaradayım çünkü.

   Aykut Ezer

   (1 Aralık 2018 - 14:58)

   Merhaba Tunç Bey,
   Artık kutuya düşük yazılması bir şey ifade etmiyor. Kutu üstünde düşük yazdığı zaman size postayla ulaşıp ödeme bilgisi isterler. Değer beyanına göre vergi hesaplanır. Kargo teslim edilirken vergi tahsil edilir. Keşke incelemede de önerdiğim A129 için önerdiğim Turkey direct mail seçeneğiyle alsaydınız.

    Tunç Şahin

    (10 Aralık 2018 - 11:52)

    Eyvallah hocam geldi sonunda. Dediğin gibi düşük fiyat yazılmasına rağmen ptt den 43 lira vergi ödeyerek aldım. Sağlık olsun. Direct mail ile alımabilirmiş dediğin gibi. Neyse sağlık olsun. Şimdi montaj macerası başlayacak.

     Aykut Ezer

     (10 Aralık 2018 - 14:12)

     43 liraya teslim aldıysanız gayet iyi olmuş. Normalde 100 lira üstü vergi çıkması gerekiyordu.

  HAKAN A.

  (5 Aralık 2018 - 10:11)

  Aykut bey iyi gunler. Sizin tavsiyeniz ile A129 u bang good tan siparis ettim, indirim kuponunuzu kullandim COK TESEKKURLER . Su anda kargodaymis. Yalniz ben bu cihazi kontak kapali iken powerbank ile calistirmak istiyorum powerbank larin cikis gucu 5v 2/2.4 A arasi. Dash camin guc istegi 5v 3.1 A olmasi lazim bunun icin herhangi bir powerbank oneriniz varmidir. Tesekkurler.

   Aykut Ezer

   (5 Aralık 2018 - 10:31)

   Merhaba Hakan Bey,
   2.4 amper maximum verebileceği güçtür. 1 amper üzerinde güç çıkışı olan power bank kullanmanız sorun yaratmaz. 5V verdiğiniz sürece sorun yok. Kameranın çekeceği enerji zaten 0.5 amper civarındadır.

  Murat

  (5 Aralık 2018 - 13:00)

  Aykut hocam tavsiyenizle bu ürünü aldım bir sıkıntı yaşamadan. Tek eksiğim şu Sigortaya takılan çiftli zımbırtı onunda siparişini vermeden önce bi Opel servisiyle görüşeyim dedim oradaki elektrikçi; dediğin şekilde bağlarsan akü biter dörtlüleri bile yarım saat açık bırak akü biter gibisinden konuştu. Bana çok inandırıcı gelmedi dediği ara bağlantıyı da(voltaj ayarı kontrolünü yapan tertibatı) söyledim ama hiç bir şekilde olmaz akün biter dedi aracım 2016 corsa bununla alakalı bi bilginiz varsa paylaşırmısınız?

   Aykut Ezer

   (5 Aralık 2018 - 13:03)

   Merhaba Murat Bey,
   Servis elemanı baya baya sallamış. Düşük voltaj koruması vardır. Dışarda oto elektrik veya ses sistemi işiyle uğraşan yerlere montaj yaptırabilirsiniz. Aküyü bitirene kadar kayıt yapmaz. Yarım saat dörtlüleri açık bıraktığınız zaman da akünüz bitmez bu arada 🙂

    Murat

    (5 Aralık 2018 - 15:07)

    Zaten inandırıcı gelmedi demiştim ya bir de yetkili Opel servisine sorayım dedim işte araçlarımız bu adamlara emanet :/ sanki “akülü araba “yarım saatte aküyü bitirecek. Neyse şu Sigortaya monte edilen zımbırtıyı edinmeye çalışayım ben. Bu arada şu corsanın Sigorta kısımı nasıl açılıyor onu araştırayım sizin bi bilginiz varsa sevinirim.

     Aykut Ezer

     (6 Aralık 2018 - 14:18)

     Maalesef sigortaların yeri hakkında bilgim yok.

  Mesut

  (6 Aralık 2018 - 02:16)

  Viofo a129 cihazda ana menuye girmeyi bir turlu beceremedim tarif eden olursa sevinirim

   Aykut Ezer

   (6 Aralık 2018 - 14:18)

   Önce rec tuşuna basıp kayıttan çıkın. Daha sonra menü tuşuna basın.

  Çağatay

  (8 Aralık 2018 - 14:27)

  Üstadım öncelikle saygılarımı sunarım. Bu kadar detaylı bir ürün tanıtımı daha önce hiç görmedim. Emeğinize sağlık. Ben bilgilendirmenleriniz doğrultusunda ürünü temin ettim. Büyük bir heyecanla kuruluma başladım. Samsung evo plus class 10 256 gb hafıza kartını dışarıdan bir program ile fat 32 fotmatına dönüştürdüm. İçine güncelleme dosyasını kopyaladım ancak “please format sdcard” mesajı veriyor cihaz. Aynı işlemi yine evoplus 32 ile denediğimde bu mesajı vermiyor. Siz 256 ile denediniz mi? 256’yı fat32’ye formatlayacak program öneriniz var mı? Malum eindows kendi biçimlendirmiyor fat32’ye; exfat veya ntfs seçeneği çıkıyor sadece..

   Aykut Ezer

   (8 Aralık 2018 - 16:03)

   Merhaba Çağatay Bey,
   32 GB üstü kartı hiç fat32’ye dönüştürmeyi denemedim. Elinizde 32 gb kart var ise onunla cihazın güncellemelerini yapabilirsiniz.

   Normal kullanımda 256 gb kartı kullanmak için bilgisayardan formata gerek yok. Kartı cihaza takıp açın. Cihaz kartı görmese bile ayarlara girip biçimlendirme yaptığınız zaman kartı tanıayacaktır.

    Çağatay

    (8 Aralık 2018 - 20:21)

    Üstadım cevabınız için çok teşekkür ederim. Ben güncelleme yapılacak kart ile kayıt kartının aynı olması gerektiğini düşünüyordum. Yani kayıt kartında güncelleme dosyası olmaz ise cihaz güncelliğini kaybeder diye algıladım. Söylediğiniz gibi 32’lik ile güncellemeyi tamamladım, sonra 256’lığı taktım. Ve cihaz ayarlarının içinden formatladım oldu. Verdiğiniz bilgiler o kadar kıymetli ki tekrar emeğinize sağlık, iyi akşamlar.

  Bekir

  (9 Aralık 2018 - 11:36)

  Aykut bey Günaydın, mesajınız cpl filtre linki vermistiniz sahibinden com da ve 80 lira fiat koymustunuz akşam, sabah alırım dedim ve sabah baktım 85 TL olmuş bir gecede devaluasyon mu oldu fiati arttirmissiniz ne kadar etik bu. …Yinede sipariş verdim iyi günler.

   Aykut Ezer

   (9 Aralık 2018 - 12:31)

   Merhaba Bekir Bey,
   İnceleme sonunda paylastigim cpl filtreler ilanda degil. Yeni olusturdugum ilan ise ozel bir müşteri icindi. Cpl filtrenin yaninda fuse tap dahil olarak gonderilecegi icin fiyat 85 liraydi. İlanda siparis verildikten sonraki onay surecinde (5 gun) fiyat degisikligi dahil oynama yapilamadigi icin fiyat 85 lira olarak kaldi. Kasitli olarak yapilan bir durum degildir. aykutezer@hotmail.com.tr adresine iban bilgilerinizi gonderirseniz mesai saatleri icerisinde farki gonderebilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir