Viofo A129 Gerçek Park Modu Kablosu Özellikleri

3 kablolu park modu kablosu elime ulaştı. Kablonun montajını detaylı olarak anlattım.

2 kablolu hardwire kitten ayıran özelliği, yazılımsal olarak değil, donanımsal olarak park modu özelliği sunmasıdır. Sigorta kutusuna bağlanan kırmızı kablo sürekli enerji vermeyi sağlarken, sarı kablo arabanın çalışıp çalışmadığını anlamak için tetik görevi görür.

Sarı kabloya kontağa bağlı olarak enerji verilir. Sarı kabloya enerji geldiğinde arabanın çalıştığı anlaşılır. Sarıya enerji geldiğinde otomatik olarak park modundan çıkar, sarı kablonun enerjisi kesildiği zaman otomatik olarak park moduna geçer.

Bunu zaten 2 kablolu model yapmıyor mu?
2 kablolu modelde arabanın park veya hareket durumunda olduğu yazılımsal olarak tespit ediliyor. Ben A118c’de de A129’da da 2 kablolu hardwire kiti yıllardır kullanıyorum ve sorun yaşamıyorum. Fiyat farkına değer mi derseniz o size kalmış bir tercih diyebilirim. 2 kablonun da işlevi aynı. Yeni çıkan 3 kablolu model daha stabil park modu geçişleri sağlamak için tasarlanmış.

Önceki kablolarda olduğu gibi düşük voltaj koruması mevcut. Ayrıca minimum çalışma voltajı ayarlanabiliyor. 11.8 volt ile 12.4 volt arasında istenen değer ayarlanabilir.

Viofo A129 İçin Gerçek Park Modu Kablosu
✈️ Takipli kargo ücretsiz
〽️ 13.49$
? Fuse tap ekleyerek alabilirsiniz. (Ücretlidir.)
? Satın al: http://ali.ski/Zcah16

2 kablolu modeli istiyorsanız aşağıdaki linkten alabilirsiniz.

7/24 Kayıt Kablosu
✂️ Kupon: BgAuMotor
✈️ Takipsiz kargo ücretsiz / Takipli kargo 1.30$
〽️ 3.51$
? Mini USB girişine sahip kameralarla uyumludur.
? https://goo.gl/8nyAFh

Hakkında Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda bilgi edindikten sonra, araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 5 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapıyorum. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

6 yorumlar

 1. Hüseyin Uçgun

  Üstad orijinal kablosu, 2A, diğeri 2,5A. Bu durum sıkıntı oluşturur mu.

  • Merhaba Hüseyin Bey,
   Belirtilen maximum verebileceği güçtür. Maximum verebileceği gücün yüksek olması daha iyidir. Kamera zaten maximum 0.5amper çekiyor. Yani hiç bir sorun olmaz.

 2. Aykut hoca, bu kablonun bağlantı şeklini gösteren video incelemesini yapacak mısın. Sanırım sipariş verdiniz

 3. Aykut bey fusetap kullanmadan direk elektrikçi sarıyı kontağa, kırmızıyı aküye bağladı. Sorun olur mu? Akü bitme sıkıntısı yaşar mıyım?

  • Fuse tap aküyü bitirme/bitirmeme durumunu değiştirmez. Fuse tap güvenlik amaçlı bağlanan extra sigorta kablosudur. Fuse tap ile bağlanırsa güvenlik açısından daha iyi olur. Park modu kablosunun düşük voltaj koruması mevcut. Ancak 2.park modu montajında da belirttiğim gibi akünüz eski, performansını yitirmişse arabayı çalıştıramama şansınız vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir