Viofo A119S / A119S GPS Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

Editörün değerlendirmesi

Çift kameralı model istiyorsanız; Viofo’nun yeni çıkardığı A129 WiFi modelinin incelemesine bakmanızı öneririm.
Viofo A129 İNCELEMESİ
http://www.kamerarehberi.com/viofo-a129-wifi-cift-kamerali-arac-kamerasi-incelemesi/20671

Yeni! Viofo A119S GPS modelini en ucuz fiyata satan firma yani Banggood, artık gümrük vergisini de karşılayacağını açıkladı. Yeni eklenen “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle verilen siparişlerde gümrük vergisi ödemeyeceksiniz. Üstelik ortalama teslim süresi 12 gün. Detaylar inceleme sonunda.

İNCELEMEMİN SONUNDA GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ MEVCUTTUR. Bu inceleme 1 ARALIK 2018 tarihinde güncellenmiştir.

2016-2017 yılının en çok satılan araç kamerası Viofo A119 araç kamerasının, gece çekimi geliştirilmiş modeli olarak piyasaya sunulan A119s araç kamerası, A119 araç kamerasıyla aynı chipsete sahip. A119s ve A119 modellerini birbirinden ayıransa görüntü sensörleridir. A119s modeli, gece çekiminde kaliteyi yakalamak için çabalanmış bir cihazdır. Sony görüntü sensörüne sahip. Sony görüntü sensörlerinin, gece çekimlerinin oldukça başarılı olduğunu belirtmek isterim. A119s’in GPS’li ve GPS’siz modelleri bulunuyor. Benim incelemesini yaptığım model Viofo A119s GPS V2. Genellikle GPS’li model, GPS’siz modelden daha ucuza satılıyor. Bu yüzden GPS’li modeli almanızı öneririm.

1080p 60 FPS çözünürlük desteği sunuyor. Yüksek FPS’de kayıt yapmasının dışında en büyük özelliği, çok iyi gizlenebilir olması. Araç içerisinden veya dışından bakıldığı zaman göze çarpmıyor. Ayrıca kapasitörlü batarya kullanması cihazın çok uzun süre sorunsuz kullanılabileceğinin habercisi. Artık yeni araç kameralarının bir çoğunda bulunan sürücü asistanı özelliği A119s modelinde de sunuluyor.Sürücü asistanlarının çok verimli olmadığını, her şerit değiştirmede öttüğünü, gereksiz çarpışma uyarıları verebileceğini belirtmek isterim. Bence sürücü asistanı özelliği araç kamerasında olmasa da olur. A119s’in Türkçe dil desteği bulunuyor. Gece ve gündüz çekim kalitesi başarılı.

128 GB hafıza kartı desteği mevcut. Kart dolduğu zaman otomatik olarak eski kayıtların üzerine yazıyor. Dahili mikrofonu sayesinde ses kaydı yapabiliyor. İsteğe bağlı olarak ses kaydı açılıp kapatılabiliyor. Park modu özelliği kullanılarak, park halindeyken hızlandırılmış video kaydı yapıp, yerden tasarruf yapıyor. Cihaza telefonlarda olduğu gibi düzenli güncellemeler yapılarak, çekim kalitesi ve özellikleri hala geliştiriliyor.

Son güncellemelerle birlikte eklenen gecikmeli açılmalı özelliği sayesinde araç kameralarının, arabayı çalıştırırken kapanıp açılmaması sorununa çözüm bulundu. Bu özellik sayesinde kontağı kapattıktan sonra isteğe bağlı olarak kameranın 5/10/15 saniye gecikmeli açılması sağlanabiliyor. Sigorta kutusundan veya çakmaklıktan kullananlar kullanıcılar için bu özellik oldukça iş görecektir.

Viofo A119 GPS incelemesinin altında 155 adet yorum bulunmaktadır. Aradığınız bilgiyi incelememde bulamazsanız yorum kısmından danışabilirsiniz. 

 TEK PARÇA VİDEOLU İNCELEME

ARTI YÖNLERİ

 • Novatek 96660 chipset
 • Sony IMX291 cmos,
 • 1080p 60 FPS video kaydı,
 • Park modu,
 • 128 GB hafıza kartı desteği,
 • 135 derece çekim açısı,
 • Darbe sensörü,
 • GPS (opsiyonel),
 • Türkçe dil desteği,
 • Acil durum tuşu,
 • Şerit takip uyarısı,
 • Çarpışma uyarısı,
 • WDR,
 • Time lapse video kaydı,
 • Hareket sensörü,
 • Videonun altına istenilen yazının yazılabilmesi,
 • Lensi aşağı, yukarı hareket ettirilebiliyor,
 • (GPS’li modelde) Video altında koordinat ve hızın görünmesi,
 • Videonun altına plaka yazılabilmesi,
 • Bilgilendirme ledleri açılıp kapatılabiliyor,
 • Uzun ömürlü kapasitörlü batarya,
 • Çift çıkışlı şık araç şarjı,
 • Video döndürme,
 • Arka plan seslerini çok iyi kaydedebiliyor,
 • Çok iyi gizlenebilir,
 • Gecikmeli açılma,
 • Video çekimi sırasında fotoğraf çekimi.

EKSİ YÖNLERİ

 • Lensi sağa sola dönmüyor,
 • Sürücü asistanı özelliği sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte çalışıyor,
 • Kayıt ışığı yanınca tuş üzerinde çizgiler ortaya çıkıyor (Görsel için; http://www.kamerarehberi.com/wp-content/uploads/2017/03/a119s00001.jpg ).

A119 MU A119S Mİ?

Bu soru çok sorulduğu için başlık altında açıklama yapmak istedim. A119S modeliyle A119 modeli hemen hemen aynı fiyata satılıyor. A119S’in kullandığı görüntü sensörü daha kaliteli. Özellikle gece çekiminde çok başarılı. Bu yüzden A119S modelini öneririm.

FOTOĞRAFLARI

fotograflar006-2
fotograflar008-1
fotograflar011-1
fotograflar012-2
fotograflar013-2
fotograflar009-1
fotograflar010-1
fotograflar007-1

ARAÇ ÜZERİNDE GÖRÜNÜMÜ

GÜNCEL MENÜLER VE AÇIKLAMALARI

Cihazın şuan en güncel versiyonu olan v2.2’ye yükseltmesini yaptıktan sonra menülerin açıklamalarını yapıp, uygun ayarlamalardan bahsetmeye çalıştım. Ayarlarla ilgili aklınıza takılan her şeyi aşağıdaki videoda bulabilirsiniz. 18.12.2017’de hazırlanmıştır.

PARK MODU

Park modunun mantığı oldukça basit. Kamera hareket algılamadığı zamanlarda karttaki alandan tasarruf sağlamak için hızlandırılmış video (time lapse) çekiyor. Hareket algıladığı zaman normal kayda otomatik olarak dönüyor. Hareket algılamadığı zamanlardaki video hızını ayarlardan kendiniz seçebiliyorsunuz.

Park modunu açmak da çok basit. Ayarlardan park modu açılıyor ve park modunun FPS’i seçiliyor. Park moduyla birlikte time lapse ve hareket sensörü özellikleri kullanılamaz. Park modunu açtıktan sonra time lapse veya park modu ayarlarıyla oynarsanız park modu otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

Hızlandırılmış video örneği;

Park modunu kullanabilmek için sürekli enerji vermek gerekiyor. Sürekli enerji vermek için sigorta kutusuna bağlantı kablosu alınıyor. Zor bir işlem değil. Ancak el yatkınlığınız yoksa elektrikçiye yaptırmanız daha güvenli olur. İnceleme sonunda kablo linki mevcuttur.

A119S vs A119 ÇEKİM KALİTESİ

En çok sorulan soruyla; “A119 ve A119s arasında gerçekten çok fark var mı?” diye oluyor. A119 ve A119s arasında gece çekiminde ve gündüz çekiminde farklar var. Ben A119’un gündüz çekimini daha çok beğenmiştim. A119s gündüz bir daha düşük kaliteli gibi geldi. A119’a göre A119s’in gece çekimiyse aşırı farklı diyemiyorum. Gece renkler daha gerçeğe yakın, plaka okumak biraz daha kolay ama aralarında aşırı fark gördüğümü söyleyemem.

A119 ve A119s karşılaştırmalı gece çekim testi; https://youtu.be/trXyTpwiSmk
A119 ve A119s karşılaştırmalı gündüz çekim testi: https://youtu.be/fUmPXevkRfo

ÇÖZÜNÜRLÜK

DESTEKLEDİĞİ ÇÖZÜNÜRLÜKLER
1080p 60 FPS1080p 30 FPS720p 120 FPS
720p 60 FPS720p 30 FPS

KAPASİTÖRLÜ BATARYA

Artık yavaş yavaş araç kameralarında görmeye başladığımız kapasitör, A119s modelinde de mevcut. Kameranın kapasitörlü olması avantajdır. Kapasitörlü kameranın ne gibi avantajlarından olacağından bahsedecek olursam; Pilli araç kameraları güneşin altında sürekli ısınır, ayrıca sürekli şarj olması yüzünden de batarya ömrü oldukça kısalır. Normal kullanılan bir araçta pilin ömrü 1 seneyi geçmez. Kapasitörse çok az enerji tutar ama çok uzun ömürlüdür. Kameranın enerjisi kesildikten sonra video kaydını sonlandırıp, kamerayı güvenli şekilde kapatacak kadar enerji tutar. Enerjiye bağlı olmadığı sürece kapasitörlü cihazlar açılmaz.

GPS ÖZELLİĞİ – (SADECE GPS’Lİ MODELDE)

Viofo A119s modelinin GPS’li versiyonunu alırsanız;
Videonun sol altında da görebileceğiniz gibi, videoya aracın koordinat ve hız bilgilerini kayıt ediyor. Kaza anında “hızlı gidiyordun” suçlamaları önüne geçmek için güzel bir kanıt. Bu özelliği cihazın ayarların kişiselleştirebiliyoruz. Sadece hız, sadece koordinat, hız ve koordinat birlikte veya tamamen kapalı olarak kullanılabiliyor. Ayrıca güncel tarih ve saat bilgisini uydudan alabiliyor. GPS’i kullanmak için sim karta veya extra ödeme yapmaya ihtiyaç yoktur. Ücretsiz olarak uydudan araç hız ve koordinat bilgileri alınır ve videoya eklenir.

GPS özelliği hakkında bilinen bir yanlışa değinmek istiyorum. Araç kameralarındaki GPS özelliği uzaktan erişim için değildir. Aracınıza uzaktan erişerek konumunu öğrenemez veya videolara ulaşamazsınız.

ANDROID İÇİN GPS PROGRAMI – ÜCRETSİZ

A119 GPS’in verilerini telefondan harita üzerinden okumak için Android uygulaması bulunuyor. Aşağıdaki linkten Android telefonunuza ücretsiz olarak play store’dan GPSCAM uygulamasını indirebilirsiniz. Araç kameraları için GPS izleme uygulamasını geliştiren Muammer DÖNMEZ‘e teşekkür ederiz.

Android için GPSCAM
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mmr.gpscam

BİLGİSAYAR İÇİN GPS PROGRAMI – DENEME SÜRÜMÜ

A119 GPS’in verilerini daha iyi okuyabilmek için programı bulunuyor. Programıyla videoları izlerken harita üzerinden aracın o anda nerede olduğunu hızını görerek videoyu izleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselden programın ön izlemesine ulaşabilirsiniz.


GPS programı 1080p 30 FPS çözünürlüğe kadar ücretsizdir. Daha üst çözünürlük için lisans satın almanız gerekmektedir.

Mac için Dashcamviewer
https://s3.amazonaws.com/aws-website-dcv-downloads-c8kwd/dcv/Dashcam_Viewer_v2.7.2.dmg

Windows için Dashcamviewer
https://s3.amazonaws.com/aws-website-dcv-downloads-c8kwd/dcv/DashcamViewerWin_v2.7.2.zip

GPS modülünün sökülüp takılması;

TUŞLAR

Kameranın üzerinde toplam 5 tane tuş bulunuyor. 1 adet de kameranın yanında reset için gömülü tuş bulunuyor.Image00010u

 1. Sol üstten sırayla 1.tuş: Cihaz kapalıyken kısa basılırsa cihazı açar, cihaz açıkken kısa basılırsa cihazın ekranını kapatır, cihaz açıkken uzun basılırsa cihazı kapatır.
 2. tuş: ayarları açıp kapatır, video kaydı sırasında basılırsa fotoğraf çeker.
 3. tuş kaydı başlatıp sonlandırır. Menü sayfasındayken yukarı tuşu olarak çalışır.
 4. tuş kayıt sırasında basılırsa acil durum tuşu olarak, kayıt dışında “ok” (onay) tuşu olarak çalışır.
 5. tuş menü sayfasında aşağı tuşu olarak çalışır, kayıtta ve normal video kısmında ses kaydını açıp kapatır.

AYARLANABİLİR LENS

Kameranın lensi yukarı ve aşağıya doğru hareket ediyor. Kamerayı camın eğimine göre ayarlamak gerekiyor.

SÜRÜCÜ ASİSTANI

A119S araç kamerası çarpışma ve şeritten ayrılma uyarılarına sahip. Aşağıdaki videodan bu özelliğin işlevini daha iyi görebilirsiniz. Bu özellik sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte kullanılabilir. Sürücü asistanı özelliği açıldığı zaman kamera otomatik olarak çözünürlüğü 1080p 30 FPS olarak ayarlamaktadır.

CPL FİLTRE

CPL filtre kameranın güneşten daha az etkilenerek çekim yapmasını sağlar. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi konsolun camda yaptığı yansıması aza indirger. Konsol parlamaları görüntü kalitesini düşürür, plaka okumayı zorlaştırır. CPL filtreyle bu sorunun önüne geçebilirsiniz. CPL filtre opsiyoneldir. Daha sonradan satın almanız gerekmektedir. İncelememin sonundan satın alma linklerine ulaşabilirsiniz.

VİDEO BOYUTLARI

32 GB, 64 GB ve 128 GB kartla cihazın çekebildiği tüm çözünürlüklerle saklayabileceği video uzunluklarını tablo şeklinde listeledim. Not: Kart dolduktan sonra otomatik olarak önceki videoların üstüne yazmaya başlar. Kart dolduğu zaman elle müdahaleye gerek yoktur.

32 GB KART64 GB KART128 GB KART
1080p 60 FPS 3 saat 13 dakika,1080p 60 FPS 6 saat 14 dakika,1080p 60 FPS 12 saat 39 dakika,
1080p 30 FPS 4 saat 19 dakika,1080p 30 FPS 8 saat 16 dakika,1080p 30 FPS 16 saat 47 dakika,
720p 120 FPS 3 saat 13 dakika,720p 120 FPS 6 saat 13 dakika,720p 120 FPS 12 saat 39 dakika,
720p 60 FPS 4 saat 49 dakika,720p 60 FPS 9 saat 11 dakika,720p 60 FPS 18 saat 39 dakika,
720p 30 FPS 8 saat 59 dakika.720p 30 FPS 16 saat 39 dakika.720p 30 FPS 33 saat 47 dakika.

MONTAJ

Araç kameralarını monte etmek zor gibi görünebilir ama tek başınıza max 20 dakikada kabloları gizleyerek kamerayı takabilirsiniz. Montaj için ana bir konu oluşturdum. Aşağıdaki linke tıklayarak montaj konusuna ulaşabilirsiniz.
http://www.kamerarehberi.com/arac-kamerasi-montaji/7165

YAZILIM GÜNCELLEME

Yazının başında da belirttiğim gibi, A119s modeli hala geliştirilen bir cihaz. Ben sipariş verdikten sonra bile yeni versiyonu çıkmış. Benim aşağıdaki videoda güncelleme yaptığım cihaz v1.7 versiyonuna sahipti. V2.2 versiyonuna yükselttim. A119s modeli için güncellemeleri kontrol edebileceğiniz sayfanın linki: http://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000047224-viofo-a119s-car-dash-camera-firmware

KUTU İÇERİĞİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Hafıza kartı dolunca elle silmek gerekiyor mu?
Hayır. Hafıza kartı dolunca kamera otomatik olarak ilk görüntüden başlayarak tekrar üzerine yazmaktadır.

Kaç GB hafıza kartı takılıyor?
128 GB hafıza kartı desteği mevcut.

Kendi bataryasıyla ne kadar süre kayıt yapıyor?
A119s modeli bataryaya sahip değildir. Güneş altında ve sürekli şarjda duran bataryaların ömrü max 9-10 ay olacağı için çok daha güvenli olan kapasitörlü batarya kullanılmıştır.

Kamera cama mı yoksa aynaya mı takılıyor?
Kamera cama çift taraflı yapıştırıcıyla sabitleniyor.

Standart A119 modelinin GPS modülüyle uyumlu mu?
Standart A119 modelinin GPS modülüyle, a119s modelinin GPS modülü aynıdır.

Türkçe menüsü var mı?
Türkçe dil desteği mevcut.

ÇEKİM TESTLERİ

Tüm Viofo A119s çekim testleri için; https://www.youtube.com/playlist?list=PLDk2r2NudGKm5QQLCgg62scWL2Rbl_jpP

GÜNDÜZ

AKŞAM

GECE

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Artık Banggood üzerinden verilen siparişlerde gümrük vergisi sorunu olmayacak. Satıcı firma, yani Banggood vergileri sizin adınıza ödeyecek. Yeni sistemden faydalanmak için siparişlerinizi “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle vermeniz gerekmektedir. Mobil uygulamada 3D ödeme yok. Bu yüzden ödeme aşamasında sorun yaşayabilirsiniz. Önerim aşağıdaki link ve kuponu kullanarak bilgisayardan sipariş vermenizdir. 
Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm.

Viofo A119s GPS’li V2 model
Turkey direct mail 5.85 dolar
“244088” indirim koduyla 71.99 dolara satın alabilirsiniz. Mobil uygulamada geçerli değildir. 

https://www.banggood.com/VIOFO-A119S-2-Inch-Car-cam….With-GPS-1155497.html

Konsol Parması Engelleyici CPL Filtre
Takip kodlu kargo 1.30 dolar
“BgAuMotor” indirim koduyla %10 indirimli olarak satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/VIOFO-CPL-For-A119S……R-p-1377049.html

Park halinde kayıt yapmak için gerekli kablo aşağıdaki linktedir. 

7/24 Kayıt Yapmak İçin Hardwire Kablo
Takip kodlu kargo 1.30 dolar
“BgAuMotor” indirim koduyla 3.51 dolara satın alabilirsiniz.

https://www.banggood.com/3_5m-Car-Hard-Wire-Kit…..1214115.html

Araç kameraları için önerdiğim Samsung Evo Plus 128 GB U3 hafıza kartını çok uygun fiyata satan bir firma buldum. Giyim sitesi olduğuna bakmayın, elektronik ürün de satılıyor. Geçen ay sipariş verdim ve ürün elime ulaştı. “h2testw” kart testinden başarıyla geçti. Türkiye’ye göre en az 70-80 lira ucuza geliyor. Site kargo takip kodunu ücretsiz olarak veriyor. Kargoya sigorta eklemek tercihinize kalmış. Takipli kargo olduğu için eklemeseniz de olur. İndirim kuponunu kullanarak aşağıdaki linkten sipariş verebilirsiniz.

Daha önce Dresslily’den alışveriş yapmadıysanız önce Dresslily’den nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm.

Samsung Evo Plus 128 GB U3 Hafıza Kartı
Takipli kargo ücretsiz

“CCCLK” indirim kodunu kullanarak 19.50 dolara satın alabilirsiniz.
https://www.dresslily.com/samsung-ultra-class10-micro-sdxc-product4994854.html

Viofo ürünleriyle uyumlu, yurt dışına göre çok daha ekonomik olan CPL filtreyi kendim üretmeye başladım. Aşağıdaki linkten A119S modeliyle uyumlu CPL filtreyi satın alabilirsiniz. Kargo ücretsizdir. 3 iş gününde teslim edilir.

CPL Filtre – 45 TL
Kargo ücretsiz
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-a119-a119s-a129-a118c2-a119-pro-cpl-filtre-ucretsiz-kargo-621240072/detay/

Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

155 thoughts on “Viofo A119S / A119S GPS Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

  amad saruhan

  (21 Mart 2017 - 17:15)

  merhaba,
  gerabestten bir satıcıya fiyatı düşük gösterir misiniz diye sorduk çünkü vergiye takılıyor 30 dolar sınırı var ancak aşağıdaki cevabı göndermiş..siz sipariş verdiğinizde vergi ekleniyor mu nasıl oluyor?

  teşekkürler

  In accordance with customs regulations we cannot declare a lower value on the invoice or declare the item as a gift.

  Unfortunately, we have no control over these regulations and potential import duties.

   Aykut Ezer

   (24 Mart 2017 - 00:51)

   Ben vergi ödemedim. gümrüğe gitmeden geldi. Gearbest’de A119s yok. A119s satın alma linkini eklediğim satıcı 15 euro yazarak gönderiyor.

  Murat Yılmaz

  (23 Mart 2017 - 22:44)

  Çalışmalarınız için teşekkürler. A119 yada A 119s arasında kararsız kaldım. aralarındaki fiyat farkı önemli değil. Kalite olarak yada daha doğrusu bu işten anlayan bir arkadaşımız olarak sizin tavsiyeniz nedir. Gps ve filtresiyle birlikte almayı düşünüyorum.A119 mu? A119s mi?

   Aykut Ezer

   (24 Mart 2017 - 00:34)

   Gece çekimi A119s’in daha iyi. Fiyat önemli değil diyorsanız A119s GPS modelini tercih etmeniz daha iyi olacaktır. A119s için cpl filtre almayın. Gece kalitesini kaybedersiniz.

    Murat Yılmaz

    (24 Mart 2017 - 02:05)

    Teşekkürler. İyi çalışmalar..

  Murat Yılmaz

  (24 Mart 2017 - 17:33)

  A119 ve A119s incelemelerinizi tüm detayları ile inceledim. A119 daha fazla özelliği varmış gibi geldi bana sanki. Eski model olmasına rağmen daha çok çözünürlük desteği ve 160 derece kayıt açısı gibi. A119s in tek farkı sony cmos olması başka artısını göremedim. Gündüz çekim teslerinizde a!19 sanki daha iyi gibi geldi. Gece çekimlerinde A119s daha iyi ama çok uç noktada bi fark yok gibi. cpl filtresi ile gece çekimlerinde A119s e yakın performans alınabilir gibi geldi bana. Bu durumda kafam epeyce karıştı ve karar veremiyorum. Aracımı gece çok kullanmıyorum. A119s in gece çekim kalitesini saymazsak diğer özellikleri değerlendirildiğinde hangisine karar vermeliyim. Bir türlü çıkamadım işin içinden. Rahatsız ettiğim için kusura bakmayın. Teşekkürler iyi çalışmalar.

   Aykut Ezer

   (26 Mart 2017 - 12:24)

   Suan fiyat performans acisindan a119 gps.daha mantikli geliyor. A119s ve a119 arasindaki fiyat farki dusunuldugu, arasindaki ozellik farklari dusunuldugu zaman a119 gps daha baskin geliyor.

  Murat Yılmaz

  (25 Mart 2017 - 15:25)

  Birde şu kamerayı inceledim. Biraz pahalı ama özellikleri çok iyi geldi bana. BU kamerayı tavsiye edermisiniz. THINKWARE F770

   Aykut Ezer

   (26 Mart 2017 - 12:20)

   Incelemesini yapmadigim bir cihaz. Ozellikleri guzel gorunuyor. Turkiye’ye gonderim yapan satis sitelerinden ne kadara bulabildiniz? Tr gonderim yapan satici bulamadim.

    Murat Yılmaz

    (26 Mart 2017 - 13:36)

    350-400 dolar aralığında. Tr ye gönderim yapan site bulamadım ancak yurt dışında akrabalarım var onların adresine alım yapıp oradan göndertme imkanım var. Ama bir araç kamerası için bu kadar fiyat verilirmi ona karar veremedim.

     Aykut Ezer

     (26 Mart 2017 - 14:06)

     O kadar para verene kadar 2 adet A119 bakmanız hem daha hesaplı olur hem daha yüksek çönürlükte kayıt alırsınız.

     Cagri

     (16 Mayıs 2017 - 11:11)

     Fransaya gonderi yapiyorlarmi biliyormusunuz acaba?

  Cagri

  (16 Mayıs 2017 - 10:48)

  Merhaba, oncelikle sitenizi takip ediyorum ve cok faydaliyorum. Tesekur ederim. Calismalarinizda basarilar. A119 s camerayi sitenizdeki incelemeyi gordukten sonra amazon.fr den satin aldim. Ilk iki ay cok iyiydi sorun yoktu. Ancak sonra hafiza hatasi uyarisi almaya basladim, 32, , 64, 128 gb cardlarimi denedim. Taktiktan birkac dakika sonra ayni hatayi aldim. Format attim. Sorun duzelmedi. Internette arastirdim benim gibi ayni sorunla karsilasanlar aldugunu gordum. Cihaz guzel ama bu sorun fazlaca ortaya cikiyor sanirim. Simdi amazon.fr ile yazisiyorum garanti kapsaminda tamiri veya iadesi icin. Urunu alacaklar icin bilgilendirme amaci ile yazdim.

   Aykut Ezer

   (16 Mayıs 2017 - 10:51)

   Merhaba Cagri Bey,
   Sorunun senebi gps moduludur. Enerjiyi gps mpdulu uzerinden verince bir sure sonra kart hatasi vermeye başlıyor. Videolari izlemeye calistiginizda da acilmayacaktir. Sorunun cozumu enerjiyi kameranin yanindaki soketten vermektir. Hem gps modulu calismaya devam edecek hem sorun cozulecektir.

    Cagri

    (16 Mayıs 2017 - 11:41)

    Merhaba, yanitiniz icin cok teskkur ederim. Dediginiz gibi denedim 10 dakika arabada bekledim. Sorun duzeldi gibi gorunuyor.

    Vakit ayirdiginiz icin tesekkur ederim tekrar.

  MURAT YILMAZ

  (31 Mayıs 2017 - 23:13)

  Merhaba aykut bey. Sizin tavsiye ve incelemelerinizi dikkate alarak A119S satın aldım. Pakette hardvare kabloda vardı. Montaj için direk elektrik çektirdim sigorta kutusundan. Hardvare kabloyu kullanıyımmı. Tam ne işe yarar bu kablo. Teşekkürler

   Aykut Ezer

   (1 Haziran 2017 - 18:17)

   Merhaba Murat Bey,
   Direk olarak elektrik çektirirken kullanmanız gereken kabloydu o. Siz bağlantıyı nasıl yaptırdınız?

    MURAT YILMAZ

    (6 Haziran 2017 - 13:45)

    Ben sigorta kutusundan güneşliklarin üstündeki eşya gözüne kablo çektirdim. Kamerayı henüz bağlamadım aykut bey.

  Erdal külcü

  (2 Haziran 2017 - 23:14)

  Aykut bey merhaba a119s modelinden aldım. Ontajıda kendim yaptım eyaptım çarpışma uyarısı çalışıyor çok iyi olmasada ama şerit takip i hiç çalışttıramadım camdaki konumundan olabilirmi yardımınızı rica ediyorum

   Aykut Ezer

   (4 Haziran 2017 - 18:25)

   Merhaba Erdal Bey,
   Kaputun %20’si gorunecek sekilde ayarlayarak deneyiniz.

  Cagri

  (13 Haziran 2017 - 22:37)

  Karti arac kamerasindaki menu den format atmama ragmem, araci her calistirdigimda `lutfen Micrisd Carti formatlayin` ikazi cikiyor. cozumu nedir acaba?

   Aykut Ezer

   (14 Haziran 2017 - 03:27)

   Kamerayı, kameranın yanındaki şarj girişinden şarj etmeye başladığınız zaman sorun düzelecektir.

    Cagri

    (14 Haziran 2017 - 12:19)

    Daha once :
    Merhaba Cagri Bey,
    Sorunun senebi gps moduludur. Enerjiyi gps mpdulu uzerinden verince bir sure sonra kart hatasi vermeye başlıyor. Videolari izlemeye calistiginizda da acilmayacaktir. Sorunun cozumu enerjiyi kameranin yanindaki soketten vermektir. Hem gps modulu calismaya devam edecek hem sorun cozulecektir.

    Uyarinizla kameradan sarj etmeye baslamistim. Sorun Cozulmustu.

    Ancak 2 gundur karti formatlayin ikazi cikiyor. (hem ayri hem de cihaz uzerinde formatlamama ragmen)

     Aykut Ezer

     (16 Haziran 2017 - 11:53)

     O zaman sorun bu sefer gerçekten karttan olmalı.

  MURAT İMECİK

  (22 Haziran 2017 - 09:20)

  Aykut bey kardeşim İsmim Murat Sivas ta yaşıyorum kısmet olursa Yarın yani 23.06.2017 Cuma günü Kayseri’ye geliyorum Bende sizi takip ediyorum Kayseride yeriniz nerede ve nasıl görüşürüz

   Aykut Ezer

   (23 Haziran 2017 - 12:41)

   Herhangi bir dükkanım yok. Sadece inceleme yapıyorum.

  Yılmaz gündüz

  (12 Temmuz 2017 - 01:18)

  Aykut bey merhaba verdiğiniz linkteki ürünü sipariş verdim ortalama kaç günde gelir herhangi takip no almadım sipariş vereli 2 gün oldu sanırım daha sonra geliyor

   Aykut Ezer

   (12 Temmuz 2017 - 12:00)

   Merhaba Yılmaz Bey,
   Şimdiden hayırlı olsun. Takip numaranız mail adresinize gelecektir. Ortalama 12-18 gün sürüyor.

  yılmaz güzdüz

  (20 Temmuz 2017 - 12:31)

  merhaba aykut bey sparişim geldi teşekkür ederim sayenizde yanlız cihazı gps mödülünde taktığımda açılıyor cihazın ana gövdesine taktığımda yığın bellek yazıyor arka zemin mavi o şekilde kalıyor ve açılmıyor hafıza kartı boş olmasına rağmen neden acaba birde app store için telefon uygulaması var mı çok teşekkür ederim

   Aykut Ezer

   (21 Temmuz 2017 - 15:00)

   Merhaba Yılmaz Bey,
   “Yığın bellek” kart okuyucu modudur. Kamerayı bilgisayarın USB girişine bağladığınız zaman kamera kart okuyucuya dönüşür. 5v telefon şarjına bağlayarak evde kullanabilirsiniz. App store için program mevcut değil. Android için video izleme uygulaması mevcut.

  ALİ GÜLÇELİK

  (25 Temmuz 2017 - 00:20)

  Aykut bey benim Transit T330s minibüsüme ön arka kamera içi tavsiyeniz nedir?

  Serhat

  (31 Temmuz 2017 - 09:12)

  Merhaba, incelemelerini severek takip ediyorum cihazı yeni aldım fakat bazı konularda size danışmak istedim. Max. kaç gb kart ile kullanabiliyoruz. Birde güncelleme için illa 32gb lık kart mı lazım, daha üstü olursa güncelleme yapmaz mı? Şimdiden çok teşekkürler…

   Aykut Ezer

   (1 Ağustos 2017 - 12:53)

   Guncelleme icin maximum 32 gb kart kullanabilirsiniz. Normalde kameranin max kart destegi 128 gb.

  halil İbrahim Hisarcıklıoğlu

  (7 Ağustos 2017 - 00:00)

  Yorumunuz denetim için bekliyor.

  Aykut bey tavsiyeniz üzerine xiaomi aldım ve batarya sorunu yaşadım tabi uzun zaman sorunsuz kullandım sonra a119-s modelini aldım fakat 119 modelde WiFi Yok diğer özellikleri ve gizlenebilirliği çok güzel rica etsem bana bu çekim kalitesinde WiFi olan bir model tavsiye edermisiniz 200 dolara kadar olabilir

   Aykut Ezer

   (10 Ağustos 2017 - 11:02)

   Merhaba Halil İbrahim Bey,
   Bu kadar kaliteli olup, wifi destekli kamera bulamazsınız. Bence şuan alabileceğiniz en iyi cihazlar A119s ve A119 modelleri. Wifi için bu cihazlardan vazgeçmeyin.

  halil İbrahim Hisarcıklıoğlu

  (13 Ağustos 2017 - 17:21)

  Aykut bey yanıtınız İÇİN teşekkürler sitenizde viofo wr1 bir modeli için sipariş verdim incelemeden sonra paylaşım yapacağınızı belirtmişsiniz acaba deneme şansınız oldumu merak ettiğim viofo a119s ile arasında tercihiniz hangisi olurdu malum wr1 de WiFi özelliği var çekim değerlerini göremedim acaba aynımı teşekkürler

   Aykut Ezer

   (15 Ağustos 2017 - 12:18)

   Kamera elime ulaştı. Henüz incelemesine başlayamadım.

  Selin Demiray

  (14 Ağustos 2017 - 00:57)

  Merhaba,

  Yorumlar ve incelemeleriniz sonucunda A119S almaya karar verdim. Ancak soyle bir sorum olacak; benim aracimin cakmak kismi ön koltuklarin arasindaki kolcak kisminin icinde. Boyle bir durumda ne kadar saglikli ve gorunum acisindan duzgun bir baglanti saglarim bilemedim. Kablo gizleme videonuzdaki sekilde yapmam da mumkun degil cunku mesafe cok fazla. Belki ben bir yontem bulamadim, sizin bir oneriniz olur mu?
  Tesekkurler.

  Brcu

  (15 Ağustos 2017 - 23:25)

  Selamlar a119s kaydedilen videoları izlemek için kartı çıkarıp bilgisayara bağlanıp o şekildemi izliyoruz telefonla bağlantısı Yok galiba inceleme videolarınızı izledim ama bu konuda bir açıklama yoktu demek istediğim hafızadaki bir videoyu WhatsApp’dan başka birine göndermek için hangi yol izlenmeli

   Aykut Ezer

   (26 Ağustos 2017 - 21:19)

   Cihazi veya karti bilgisayara takarak görüntü aktarabilirsiniz. (Telefonun destegi varsa) android cihazlar icin micro usb kart okuyucular mevcut. Direk olarak onu telefona takarak da goruntuyu telefona alabilirsiniz.

  ömer

  (19 Ağustos 2017 - 01:16)

  akşam videolarından 2.sini birkaç dakika daha çekseymişsiniz kendi aracımı görebilirmişim kamera incelemelerinizi ilgiyle takip ediyorum kısa zaman içinde bende araç kamerası almak istiyorum emekleriniz için tşk ederim

  osman

  (29 Ağustos 2017 - 01:57)

  Cihaza enerji geldiğinde otomatik kayıt işlemine başlıyor mu? Yani araba çalıştığı sürece kayıt yapıp kontağı kapattığımızda kayıt duruyor mu? Tekrar çalıştığında kayıt kaldığı yerden devam ediyor mu? Tşk.ler.

   Aykut Ezer

   (31 Ağustos 2017 - 17:28)

   Çakmaklığınıza bağlı olarak oluyor bu işlemler. Çoğu arabada çakmaklık kontağa bağlıdır. Araba çalışınca enerji gelir, kamera açılır. Kontak kapanınca enerji kesilir, kamera kapanır. Video kaydı tek parça yapılmaz. 3-5-10 dakika gibi parçalara bölünür. Araç kapanıp tekrar açılınca başka video oluşturarak başlar. Bazı araçlarda kontaktan bağımsız olarak sürekli güç olabiliyor. O zaman 24 saat kayıt yapıyor.

  Ahmet Geldi

  (11 Eylül 2017 - 01:46)

  İyi akşamlar Aykut bey;
  Öncelikle sormak istediğim zapals bu kamera daha uygun fakat banggood aldığımız ürünler garantili oluyor zapals ta bu özellik mevcut mudur verdiğiniz indirim kodu ile ile banggood ile zapals arasında 12 tl bir fark oluyor buna değer mi

   Aykut Ezer

   (11 Eylül 2017 - 12:04)

   Zapals’da kurumsal bir firma. Sattıkları ürünlerin 6 ay garantisi mevcut.

  İhsan Yıldız

  (12 Eylül 2017 - 00:02)

  Merhaba Aykut bey araç içi kamera araştırması yaparken youtube üzerinden videolarınıza ulaştım ve xiaomi yi car test ettiğinizi gördüm görüntü kalitesi gayet iyiydi siz hangisini önerirsiniz a119s mi yoksa yi car mı yardımcı olurmusunuz teşekkürler.

   Aykut Ezer

   (12 Eylül 2017 - 02:13)

   Xiaomi’de odak roblemi var. A119s cok daha iyi bir tercih olacaktir. Suanda indirimde. Incelemenin en altindan satin alma linklerine ulasabilirsiniz.

  Ahmet Geldi

  (12 Eylül 2017 - 19:46)

  Verdiğiniz cevap için çok teşekkür ederim Aykut bey sizin yazılarınızı takip ederek daha önceden SJCAM 4000 Wifi modelini kullanıyordum. Araç kamerası olarak fakat artık ondan batarya problemi oluşmaya başladı bataryalar şişti. Görüntü olarak sjcam 4000 Wi-Finin görüntüsü güzel ama batarya nedeniyle başka kamera arayışına girdim ve viofo a119s cihazını Önerileriniz ve incelemenizi okuyarak zapals üzerinden satın aldım ama takip işlemi nasıl yapıyoruz bu site üzerinden kargoya verildi mi verilmedi bir bilgim Yok cep telefonundan zapals da oturum açılmıyor bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim kargo takibi ile ilgili yazıda hazırlarsanız bu tip soruların da önüne geçmiş olursunuz yardımız için şimdiden teşekkürler

   Aykut Ezer

   (13 Eylül 2017 - 22:19)

   Kargoya verildiği zaman size maille takip numarası iletilecektir. Şimdiden hayırlı olsun.

   serkan

   (23 Eylül 2017 - 14:50)

   Selam sj4000 205 tl a119 ise 250tl ikis arasında kaldım görüntü kalitesi hangisinde daha iyi, teşekkürler.

    Aykut Ezer

    (24 Eylül 2017 - 11:07)

    Sj4000’in chipseti eskidir. A119 GPS V2 modelini öneririm.

  ali

  (22 Eylül 2017 - 14:13)

  Merhaba Aykut bey yayınlamış olduğunuz bu indirim kodlarına hangi siteden bakıyorsunuz?

   Aykut Ezer

   (22 Eylül 2017 - 14:30)

   Firmaların atamış olduğu temsilciler alanım olan ürünlerdeki indirimleri iletiyorlar.

  Vasvi UYSAL

  (29 Eylül 2017 - 11:11)

  Merhabalar time-lapse (park halinde iken veya gece kayıt) ile sürüş sırasında sürekli kayıt arasında otomatik geçiş yapabiliyor mu ? Yoksa her seferinde elle bu işlemi ayarlamak mı gerekiyor acaba ??

   Aykut Ezer

   (29 Eylül 2017 - 17:13)

   Merhaba Vasvi Bey,
   Kameraya gel guncellemeyle otomatik olarak time lapse ve normal kayit arasinda gecis yapmaktadir. Hareket algilanmadigi surece time lapse, hareket veya darbe algilandigi zaman normal kayit yapmaktadir. Bu ozelligi kullanmak icin inceleme icerisinde belirttigim obd2 kablosuyla surekli enerji vermelisiniz.

  HAKAN OGUZ

  (30 Eylül 2017 - 11:30)

  yeni indirim kuponu zapasl için 74,99 usd ye geliyor. eylul 2017 verildi nekadar gecerli bilmiyorum. deneyin

  VAGP0926

   Aykut Ezer

   (30 Eylül 2017 - 17:18)

   Kod için teşekürler. Ancak süresi geçmiş.

  HAKAN OGUZ

  (30 Eylül 2017 - 11:37)

  Aykut Bey Merhaba ,

  Yeni gelen park modu özelliğini tam anlayamadim. lütfen açıkca yazar mısınız. yorumlarda Time lapse lafı da geciyor. biliyorsunuz cihaz da bir de time lapse menusu var dolayısıyla kafa karıstırıyor. Time lapsi fotografciliktan biliyorum ne demek oldugunu onu aciklamanıza gerek yok.

  işmdi cihazda park modu menusu eklenmis icinde 1 fps den 15 fps ye kadar 3 secenek var. 1 fps yapip powerbanka bagladim cok hizli goruntuler aldi. yine powerbank da 15 fps yapip bıraktim bu sefer goruntu hızı gayet guzel oldu. bu sekilde kullaniyorum yalnız sormak istedigim her seferinde menuden bu ayari yapmam mı lazim.

  cihazda park modu menusunu acik a getiriyorum
  15 fps ye ayarliyorum.

  hareket algilama menusunu acik a getiriyorum.

  power banka baglayip birakiyorum.

  yola cikacagim zaman bu menuleri kapatiyorum. cakmaktan enerji veriyorum.

  park modu , time lapse , hareket algilama ucu de ayri menulerde tam olarak nasil kullanmaliyiz..

  iyi calismalar.

   Aykut Ezer

   (30 Eylül 2017 - 17:16)

   Sadece park modunu açıyorsunuz. FPS’i ayarlıyorsunuz. Kamera hareket algılamadığı zaman otomatik olarak time lapse (hızlandırılmış video) kayıt yapıyor. Bu sayede alandan tasarruf sağlıyorsunuz. Kamera hareket algılayınca otomatik olarak normal hızda kayda geçiyor. Hareket sensörünü veya time lapse’i açarsanız park modu otomatik olarak devre dışı kalıyor. Bu yüzden sadece park modu açık olacak.

    mustafa

    (4 Ekim 2017 - 11:50)

    Park modunda hareket algılayınca normal çekime geçiyor. Bu açık ama:

    Bu çekim devamlı mı yoksa belirli bir süre sonra tekrar time lapse’ a mı geçiyor?

     Mert Akyıl

     (6 Ekim 2017 - 15:05)

     Merhabalar park modunda hareket algıladığı sürece normal çekim yapıcaktır. Algılamadığı zaman time laps çekmeye devam eder yer tasarufu için.

  Adem Ünal

  (2 Ekim 2017 - 13:56)

  A119s ile a119 arasında şun itibari ile 7-8 dolar gibi bir fark var. Siz bu durumda daha yeni olan a119s mi tavsiye edersiniz yoksa a119 mu almalı?

   Mert Akyıl

   (6 Ekim 2017 - 15:44)

   Gece çekimi konusunda S bir tık daha öndedir eğer S alınabiliyorsa almanızı tavsiye ederim

  MURAT YAVUZDİL

  (2 Ekim 2017 - 22:56)

  AYKUT BEY MERHABA

  VİOFO A 119 S GÜNCELLEME YAPARKEN KAMERA KAPANDI VE BİR DAHA AÇILMADI
  NE YAPMALIYIM ÖNERİNİZ OLUR MU ?

   Aykut Ezer

   (15 Ekim 2017 - 22:24)

   Güncellemeyi yeniden yapmayı denediniz mi? Güncelleme dosyasıyla tekrar çalışmazsa Viofo sitesindeki güncelleme sayfasında L harfi ile başlayan güncelleme dosyası mevcut. Loader olarak geçer. Onu yüklemeyi deneyin.

  emir

  (9 Ekim 2017 - 16:07)

  A119S sipariş ettim. Ancak hafıza kartı siparişi vermeyi unuttum. Türkiye’den alacam artık. Hangi özelliklerde hangi kartı önerirsiniz?

   Mert Akyıl

   (12 Ekim 2017 - 16:57)

   Merhabalar class 10 boyutunda Minumum 32 gb ideal olarak 64 gblik SD kart işinizi fazlası ile görücektir.

  Murat ÇİFTCİ

  (12 Ekim 2017 - 09:50)

  Merhaba. Zapals’ da kupon kodu işe yaramıyor. Zamanı geçmiş sanırım. Başka bir kupon kodu var mı?
  Bir de vergi hakkında bilgi rica edebilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

   Mert Akyıl

   (12 Ekim 2017 - 16:30)

   Şuanlık zapalls kodu alamadık henüz bir tek banggodd da kod bulunmakta. Vergi olayı ise satıcılar bu konuda tecübeli olduğu için pakedin üzerine düşük tutar yazıyorlar bu yüzden bir sıkıntı yaşanmıyor gümrükle ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir