T692C Ön+İç Araç Kamerası Tanıtımı

Herkese merhaba,

Bugün Aliexpress’te gözüme bir araç kamerası çarptı. Kamerayı incelemediğimi öncelikle belirtmek isterim. Kameranın ilgimi çeken kısmı işlemci, görüntü sensörü ve batarya tipi oldu. Kameranın bileşenlerine bakarak potansiyeli yüksek bir cihaz olacağını söyleyebilirim. Şuanda elimde oldukça fazla cihaz mevcut ve incelemeye vakit bulamıyorum. Bu cihazı Ocak 2019’da incelemeyi planlıyorum.

Kamera oldukça yeni olan Novatek 96663 işlemcisine sahip. Ön ve iç kayıt yapabiliyor. İki kamerası da Sony’nin IMX323 görüntü sensörünü kullanıyor. Hem ön hem iç kamerası 1080p 30 FPS çekim kalitesine sahip. GPS ve WiFi opsiyon olarak sunuluyor. Cihazı satın alırken GPS ve WiFi’li versiyonu alınabiliyor. Ses kaydı, darbe sensörü, döngüsel kayıt, 128 GB hafıza kartı desteği gibi özellikleri mevcut. 170 derecelik çekim açısına sahip. Kapasitörlü batarya kullanıyor. Araç kameralarında oldukça yeterli gelecek 2 inç’lik ekran kullanıyor.

Özellikle ticari araç kullanıcılarının tercih edebileceği bir model. Ön ve arka kamerası aynı anda 2 ayrı video kaydı oluşturuyor.

Bu tanıtımda geçen terimlerin anlamlarını bilmiyorsanız;
WiFi ne işe yarar?
GPS ne işe yarar?
Kapasitör nedir?

Daha önce Aliexpress’ten sipariş vermediyseniz; http://www.kamerarehberi.com/aliexpress-alisveris-rehberi-nasil-alinir/12069

Kameranın iki versiyonu olduğunu belirtmiştim. İlk seçenekle alırsanız WiFi ve GPS özelliği olmayacaktır.

T692C Ön+İç Araç Kamerası
Takipli kargo ücretsiz
https://tr.aliexpress.com/item/-/32949484653.html

Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir