Parlama Engelleyici CPL Filtre Üretimi Başladı

G70 CPL Filtre

Herkese merhaba,

Çoğu araç kamerası incelememin için CPL filtre önerdiğimi görmüşsünüzdür. CPL filtre, konsolun camda yaptığı yansımayı engelleyen ve renklerin daha doygun görünmesini sağlayan bir plastik parçasıdır. Plastik parçası dediğime aldanıp 10-20 liralık bir şey olduğunu düşünmeyin. Kamera üreticilerinin, kendi cihazları için sattıkları filtreler 10-15 dolar aralığında satılıyor. Araç kamerasının fiyatının yanına 10-15 dolarlık bir miktar daha eklenince fiyat çok artmış oluyor. Bazı kameralar içinse üreticiler hiç CPL filtre üretmiyor. Çok güzel kalitede çekim yapan, uygun fiyatlı satılan bir çok araç kamerası için CPL filtre yok.

G70 CPL Filtre G70 CPL Filtre

Bu yüzden incelediğim ürünlere, birebir uyumlu CPL filtre üretimine başladım. İncelediğim bir çok model var. Hepsi için CPL filtre tasarlayıp üretmem biraz daha zamanımı alacak. Şuan için CPL filtresi üretilmeyen kameralar için tasarım, üretim ve test süreçlerini yapıyorum. Yakın zamanda tüm modeller için üretimini yapacağım.

G70 CPL Filtre Karşılaştırması
G70 için ürettiğim CPL filtrenin testi. Solda filtre yok, sağda filtre var.

CPL FİLTRE NASIL KULLANILIR?

Ürettiğim parça kameranın lens çıkıntısının üzerine kapak gibi takılıyor. Vidalama veya tadilat gerektirmiyor. Kameranın üstüne direk olarak takılabiliyor. Yerine tam oturtmadan önce aşağıdaki videoda da görebileceğiniz gibi filtreyi sağa sola çevirerek, yansımanın yok olduğu en iyi konum bulunmalı. En iyi konum bulunduktan sonra filtreyi kameraya bastırınca sıkı şekilde oturuyor, düşme, dönme gibi sorunlar yaşanmıyor.

Smarnoo T652 Araç Kamerası İçin CPL Filtre
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-smarnoo-t652-arac-kamerasi-icin-cpl-filtre-ucretsiz-kargo-614215003/detay/

Blueskysea B1W Araç Kamerası İçin CPL Filtre
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-blueskysea-b1w-icin-cpl-filtre-ucretsiz-kargo-614211433/detay/

Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir