Mini 0906 Çift Kameralı Araç Kamerası İncelemesi

Mini 0906 araç kamerası incelediğimi yayınladığım zamandan beri, 2018 yılının en çok tercih edilen araç kamerası oldu. Cihaz şuanda tam olarak fiyat/performans cihazı olarak görünüyor. Mini 0906‘dan sonra piyasaya çıkan, extra olarak WiFi özelliğine de sahip olan Viofo A129 çift kameralı modelinin incelemesine de bakmanızı öneririm. 

Mini 0906 araç kamerasının ön ve arka kamerası bulunuyor. Novatek 96663 chipseti ve sony görüntü sensörleriyle gündüz ve gece kaliteli çekim kalitesi sunuyor. Kapasitörlü olduğu için cihaz belli süre sonra pil değişimi gerektirmiyor. Kapasitörlü batarya, pilli bataryalara göre çok daha güvenilir ve sorunsuz şekilde uzun ömürlü kullanım sağlar. Her araç kamerasında olan; otomatik kayda başlama, darbe sensörü, mikrofon, hoparlör, döngüsel kayıt, hareket sensörü, cihaz üzerinden video izleme gibi standart özellikler bulunuyor. Standart araç kamerası özellikleri haricinde uzaktan kumanda bulunuyor.

İNCELEMEMİN SONUNDA GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKİ MEVCUTTUR. Bu inceleme 13 Kasım 2018 tarihinde güncellenmiştir.

128 GB hafıza kartı desteği bulunuyor. Döngüsel şekilde kayıt yapıyor. Yani kart dolduğu zaman elle silmeye gerek kalmadan, önceki videoların üzerine yazmaya başlayarak döngü şeklinde kayıt yapıyor. Mini 0906’nın gerçek park modu özelliği bulunuyor. Hardwire kabloyla bağlanarak (inceleme devamında detaylandırdım) otomatik park moduyla kayıt yapmaya imkan veriyor.

Normalde çift kameralı modelleri pek önermediğimi diğer incelemelerimi okuduysanız mutlaka görmüş olmalısınız. Bu cihaz çift kameraları modellere karşı olan kötü yargıyı kırıyor. Ön+arka gerçek 1080p çekim kalitesine sahip. Diğer çift kameralı modellerde ön kameranın çözünürlüğünden kısılır, arka kameraya biraz işlemci ayrılarak hesap makinesiyle çekilmiş gibi görüntü kaydı yapılması sağlanırdı. Bu cihaz kesinlikle o cihazlardan değil. Hem ön hem arka kamerası gerçekten iyi kayıt kalitesine sahip.

ÖZELLİKLERİ

Novatek 96663 chipset,Bilgi ledleri,
Ön görüntü sensörü: Sony Exmor IMX291130 derece ön kamera lens açısı,
Arka görüntü sensörü: Sony Exmor IMX322145 derece arka kamera lens açısı,
Kapasitör tip batarya,CPL filtre desteği,
1.5 inc ekran,Ses kaydı,
128 GB micro SD kart desteği,Video ve fotoğrafları cihazdan görüntüleyebilme,
Ön ve arka eş zamanlı kayıt,Videoya hız ve koordinat ekleme,
GPS,HDMI çıkışı,
Döngüsel kayıt,Dahili hoparlör,
Darbe sensörü,Arka kamera döndürme, (hem sanal hem fiziksel)
Gerçek park modu (hardwire kitle),Ön kamera döndürme, (hem sanal hem fiziksel)
WDR,Ekran koruyucu,
Acil durum tuşu,Uzaktan kumanda,
Videoya tarih/saat ekleme,Videoya plaka ekleme.

FOTOĞRAFLARI

Mini 0906 Çift Kameralı Araç Kamerası
mini-09060008
mini-09060010
mini-09060011
mini-09060007
mini-09060006
mini-09060005
mini-09060004
mini-09060003
mini-09060012

ARAÇ ÜSTÜ GÖRÜNÜMÜ

mini-0906001
mini-0906002
mini-0906005
mini-0906009
mini-0906003

BİLİNEN SORUNLARI

 • Bazı kullanıcılar GPS’in bağlantısında sorun yaşadığını belirtti. Üreticinin bu konudaki önerisi; kamerayı arabadaki sensörlerden uzağa yerleştirilmesi oldu. Eğer kamera araç dışında GPS’e bağlanıyor, araçta bağlanmıyorsa sorunun sebebi sensörlerdir.

HAFIZA KARTI TAVSİYESİ

Mini 0906 araç kamerasıyla Samsung evo plus serisi hafıza kartları oldukça iyi uyum sağlamaktadır. Samsung evo plus 64 GB veya 128 GB tercih etmenizi öneririm. Hafıza kartları yurt dışında şuanda pahalı. Bu yüzden hepsiburada.com’dan almanızı öneririm.

ÇÖZÜNÜRLÜKLER

Kameranın bir kaç çözünürlük seçeneği mevcut. Cihazı ön + arka kamera olarak kullanacaksanız 1080p 30 fps + 1080p 30 fps, 1080p 30 fps+720p 30 fps, 720p 30 fps + 720 30 fps olarak kullanabilirsiniz. Sadece ön kamerayla kayıt yapacaksanız 720p 60 fps, 720p 30 fps, 1080p 30 fps,  1080p 60 fps olarak kullanabilirsiniz.

KAYIT KAPASİTELERİ

Bu kameranın çözünürlüklerin dışında da video kalitesi ayarı mevcuttur. Super fine, fine ve normal seçenekleri videonun bitrate değerini değiştirir. Super fine en iyi sonucu verir, normal en kötü sonucu verir. Bu ayarı değiştirmek video boyutlarını değiştirdiği için kayıt kapasitelerini de değiştirir. Tavsiyem super fine olarak kullanmanızdır. Aşağıdaki tabloda hafıza kartı kapasiteleri ve çözünürlüklerine göre geriye dönük olarak saklanabilecek video sürelerini listeledim.

ÖN VE ARKA KAMERAYLA KAYIT YAPILIRSA;

ÇÖZÜNÜRLÜK32 GB64 GB128 GB
1080P + 1080P – Super fine1 saat 49 dakika3 saat 35 dakika7 saat 6 dakika
1080P + 720P – Super fine2 saat 13 dakika4 saat 20 dakika8 saat 36 dakika
720P + 720P – Super fine2 saat 40 dakika5 saat 14 dakika10 saat 23 dakika

GPS ÖZELLİĞİ

Mini 0906 araç kamerası standart olarak GPS’le birlikte geliyor. GPS kameranın tutucusu görevini de görüyor. Araç kameralarında GPS’le ilgili bilinen yanlışlar var. Araç kamerasında GPS, araç takibi için değildir. Aracın hız ve koordinat bilgilerini videoya işler. Tamamen ücretsizdir. Sim kart gerektirmez. Bu bilgileri aşağıda linkini verdiğim programla birlikte açarak görüntüleyebilirsiniz.

GPS programından ekran görüntüsü.

RDcamplayer programı kurulumsuz ve 2 kameranın görüntüsünü tek ekranda gösterebiliyor.  Hız bilgisini, harita üzerinde video sırasında aracın bulunduğu konumu, gittiği rotayı gösterebiliyor. Ben RDcamplayer programını beğendim.

RDcamplayer
https://yadi.sk/d/x5arP7Nj3RzBAU

KUMANDA

Cihazın uzaktan kumandası bulunuyor. Kumanda sayesinde anlık fotoğraf çekilebilir ve videolar kilitlenebiliyor. 1 kere kısa basınca video çekimi sırasında fotoğraf çekiyor. 1 kere uzun basınca videoyu silinmemek üzere kilitliyor. Cihazın kutu içeriğinden kumandayı sabitlemek için çift taraflı yapışkan da çıkıyor.

PARK MODU

Mini 0906 araç kamerasının gerçek park modu özelliği bulunuyor. Kısaca açıklamak gerekirse; Kameraya özel hardwire kit’le araca bağlantı yapılarak arabanın çalışıp/çalışmadığı algılanıyor. Araç çalışıyorken ön+arka kamera 1080p 30 FPS kayıt yapıyor, araç çalışmıyorken ön+arka 720p sürekli time lapse, harekete duyarlı time lapse veya harekete duyarlı kayıt yapılıyor. Bu sayede araç park halindeyken de koruma sağlanıyor. Time lapse veya hareket sensörü sayesinde hafıza kartında yerden tasarruf sağlanıyor ve geriye dönük daha fazla görüntü kaydı saklanabiliyor.

PARK MODU KABLOSU NASIL BAĞLANIR?

Park modu kablosu direk olarak sigorta kutusuna bağlanır. Eliniz yatkın değilse, elektrikçiye yaptırmanız daha güvenli olacaktır. Park modu kablosunun 3 adet kablosu var. Kırmızı, sarı ve siyah. Siyah kablo şase yani eksi, kırmızı kablo sürekli enerji gelen sigortaya, sarı kablo sadece kontak çevrildiğinde yani araba çalıştığı zaman enerji gelen sigortaya bağlanıyor. Bağlantı zor değil.

Uyarı: Kırmızı kabloyu bağladığınız sigortanın arabayı çalıştırırken enerjiyi kesmediğinden emin. Enerji kesilirse kamera kapanabilir, elle açmadan tekrar açılmaz.

CPL FİLTRE

Kameranın CPL filtre desteği bulunuyor. CPL filtre ne işe yarar diye soracak olursanız; CPL filtre arabanın ön camına düşen yansımaları engeller. İncelememin sonuna cihaza uygun CPL filtrenin satın alma linkini ve indirim kodunu ekledim.

Aşağıdaki videoda CPL filtreyle yansımaların nasıl engellendiğini göstermeye çalıştım.

Uyarı: CPL filtreyi taktıktan sonra sağa sola çevirerek parlamayı kestiği en iyi noktayı bulup bırakmanız gerekiyor. Yani CPL filtrenin performans verdiği bir nokta mevcut.

TUŞLAR VE KISA YOLLAR

Kameranın oldukça az tuşu var. Her tuşun birden fazla işlevi var.

Kameranın yanındaki tuş: Uzun süre basarak kameranın açılıp kapanmasını sağlar. Cihaz açıkken kısa 1 kere basınca ekran arka kamerayı gösterir, 1 kere daha basınca ekranı kapatır (kamera kapanmaz).
Yukarı tuşu: Kayıtta değilken uzun basılırsa ayarlara girilir. Kısa basılırsa mikrofonu açıp kapatır.
Orta tuş: Kaydı başlatıp durdurur. Menülerde onay tuşudur. Kayıttayken uzun basılırsa fotoğraf çeker.
Aşağı tuşu: Kayıttayken kısa basılırsa videoyu kilitler. Kayıtta değilken uzun basılırsa galeriye girer. Kayıtta değilken kısa basılırsa bilgi ledlerini açıp kapatır.

Kameranın üstünde enerji soketlerinin orada bir tuş daha bulunuyor. Bu tuş cihazın donması durumunda cihazı resetlemek için kullanılır(ayarları sıfırlamaz).

KUTU İÇERİĞİ

Kameranın kutusundan oldukça fazla şey çıkıyor. Bu yüzden videolu olarak anlatım hazırladım.

1x Mini 0906 araç kamerası
1x GPS modülü (Tutucu)
1x Arka kamera + kabloları
1x Kumanda
1x Temizleme bezi
4x Çift taraflı bant
6x Yapışkanlı kablo tutucu klips
6x Vida
2x Tutucu dengeleme plastiği
1x Yapışkan sökme ipi
1x Araç şarjı
1x Micro USB kabloları
1x Kullanma kılavuzu

YAZILIM GÜNCELLEMESİ 

Üretici firma, Mini 0906 modeli piyasaya çıktığından beri cihaza güncelleme yaparak, iyileştirme sağlıyor. Cihaz bana geldiğinde en güncel versiyon yüklü değildi. Yazılım güncellemesini yaptıktan sonra cihazı test ettim.

Yazılım güncellemesi oldukça basit. Aşağıdaki linkten son versiyonu indirdikten sonra, formatladığımız hafıza kartına dosyayı atıyoruz. Kartı cihaza takıp, cihaza enerji veriyor ve 30 sn kadar bekliyoruz. Cihaz güncellemeyi otomatik olarak yapıyor. Güncelleme bittikten sonra otomatik olarak açılıyor. Güncellemeyi yaptıktan sonra kartı tekrar bilgisayara takıp formatlamanızı öneririm.

GÜNCEL YAZILIM İNDİRME ADRESİ
http://mini0906.com/update.html

SIK SORULAN SORULAR

Bu kameranın incelemesini facebook grubuma danışarak şekillendirmeye çalıştım. Gruptan gelen sorulara da inceleme içerisinde yer vermek istedim. Gruba katılmak için tıklayın. 

Viofo A119s mi, Mini 0906 mı ?
Mini 0906 daha gelişmiş chipsete sahip olmasına rağmen ön ve arka kamerayı aynı anda kullandığı için A119s’e göre daha düşük çözünürlükte kayıt yapıyor. Eğer arka kamera kullanılmazsa 1080p 60 FPS destekleyip o zaman A119s kalitesine ulaşmış oluyor.
Kamerayı özelliklerine orantılı olarak incelemek gerekirse A119s yerine Mini 0906 modelini tercih ederdim ki ettim de. Kendi arabama kalıcı montajını yaptım.

Alırken vergi çıktı mı? Çıkmadıysa hangi kargo ile aldınız?
Vergi cikmadi. Aramex kargoyla geldi. Üzerinde 29 dolar yazıyordu. Düşük gösterilmesi için özel istekte bulunmadım.

Videoda görünen termometre arızalı mı?
Videonun sağ altında gösterilen değer dış sıcaklık değil, kameranın çalışma sıcaklığıdır.

Kaç GB hafıza kartı kullandınız?
Testte kullandığım kart bilgileri;
MIXZA 128 GB U1 Hafıza Kartı
Takip kodlu kargo ücretsiz
Satın alma linki: http://grbe.st/p-4-G

Döngüsel kayıtı açma menüde var mı?
Döngüsel kayıt kapama özelliği yok. 1-3-5-10 dakika parçalı kayıt yapıyor.

Açılış kapanış sesleri kapatılabiliyor mu?
Açılış kapanış sesleri kapatılabiliyor.

Odak kayması var mı? Sıcak havada odak kayar mı?
Kamera 2 gündür normal ve park modu çekimi şeklinde sürekli çalıştı. Kameranın ısı sensörü var. Ortalama 70 derece normal kayıt, 50 derece park modu kaydında çalışıyor. Şuan odak sorunu görmedim.

HardWire Kiti ile mi bağladınız?
Evet. Cihaza uyumlu hardwire kit ile otomatik park modu açık şekilde test yapıyorum.

ÇEKİM TESTLERİ

UYARI: Arabamın arka camı 2 numaraya denk film koyuluğunda orjinal karartmalı camdır. 

Videolar sayfayı ağırlaştırdığı için tüm testleri sayfaya ekleyemiyorum. Youtube oynatlama listesi oluşturdum. Daha fazla video için;  https://www.youtube.com/playlist?list=PLDk2r2NudGKlSfyHPvXEof2W6Tu4BhCvU

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Aşağıda linkini verdiğim satıcı paket üzerine fiyatı düşük gösteriyor. Aşağıdaki linkler güvenilirdir. Ortalama teslim süresi 12-18 gündür. 

Aliexpress’ten nasıl alışveriş yapılır?

Not!
👉Aşağıdaki linkte CPL filtre ve park modu kablosu da dahildir. Hafıza kartı dışında başka ihtiyacınız yoktur.

Mini 0906 GPS Çift Kamera Araç Kamerası + CPL Filtre + Hardwire Kablo Seti
Takip kodlu kargo ücretsiz
3+2 dolarlık satıcı indirimi mevcut. Satıcı indirimiyle 111.40 dolara satın alabilirsiniz.
https://tr.aliexpress.com/item/B-/32840867932.html

Araç kameraları için önerdiğim Samsung Evo Plus 128 GB U3 hafıza kartını çok uygun fiyata satan bir firma buldum. Giyim sitesi olduğuna bakmayın, elektronik ürün de satılıyor. Geçen ay sipariş verdim ve ürün elime ulaştı. “h2testw” kart testinden başarıyla geçti. Türkiye’ye göre en az 70-80 lira ucuza geliyor. Site kargo takip kodunu ücretsiz olarak veriyor. Kargoya sigorta eklemek tercihinize kalmış. Takipli kargo olduğu için eklemeseniz de olur. İndirim kuponunu kullanarak aşağıdaki linkten sipariş verebilirsiniz.

Daha önce Dresslily’den alışveriş yapmadıysanız önce Dresslily’den nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm.

Samsung Evo Plus 128 GB U3 Hafıza Kartı
Takipli kargo ücretsiz

“CCCLK” indirim kodunu kullanarak 19.50 dolara satın alabilirsiniz.
https://www.dresslily.com/samsung-ultra-class10-micro-sdxc-product4994854.html

Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

163 thoughts on “Mini 0906 Çift Kameralı Araç Kamerası İncelemesi

  emrullah

  (17 Ağustos 2018 - 22:00)

  slm aykut bey benim kamera arızalandı hic bişelkde acılmıyor bunu tamir edecek yer varmı gearbest den almıştık geri yollayın falan yazmışlar nasıl yollayacagız bunu para iadesi istedik 30 dolar iade edeceklermiş burda tamiriniyapabilecek yer varmı

   Aykut Ezer

   (18 Ağustos 2018 - 00:47)

   Merhaba Emrullah Bey,
   Türkiye’de tamir ettirebileceğiniz bir yer yok. Kamerayı gearbest aracılığıyla tamir ettirebilirsiniz. Tamir istediğini belirtince size adres yollanacak. PTT kargoyla takipli olarak verdikleri adrese gönderdiğiniz zaman ücretsiz olarak tamiri yapılıp, size geri yollanacaktır. Ürünü PTT kargoyla gönderirken ücret size ait oluyor. Sadece kamera istenirse 30-40, tüm kutuyla istenirse 75-80 TL tutuyor kargo ücreti.

  LOKMAN

  (24 Ağustos 2018 - 00:27)

  Aykut Bey, merhaba
  Mini 0906 dash cam var. Park çekim video ları nasıl normal format izleyebilirim.
  Saygılarımla Lokman Demirel

   Aykut Ezer

   (25 Ağustos 2018 - 12:38)

   Merhaba Lokman Bey,
   Park halindeki videolar alandan tasarruf etmek için hızlandırılır. Daha sonradan orjinal, normal hızına döndürülemez.

  Yunus

  (30 Ağustos 2018 - 23:41)

  İnceleme için teşekkürler üstad. Lens açısı düşük değil mi? 40 dolara satılan kameralarda 170 derece lens açısı var, bunda 130’muş. Önemli bir husus değil mi acaba?

   Aykut Ezer

   (31 Ağustos 2018 - 11:41)

   Merhaba Yunus Bey,
   130 derecelik açı bence yeterli oluyor. Açı genişledikçe plaka okumanın zorlaşması, balık gözü şeklinde görme sorunları ortaya çıkıyor.

  hasan

  (8 Eylül 2018 - 20:40)

  hocam merhaba
  hocam kamerada gps problemi yasiyorum.arac disindayken gps baglaniyor arac icinde bazen baglanmiyor.ne yapabilirim.

  Murad

  (8 Eylül 2018 - 22:28)

  Saygılar;
  cok ciddi kararsızlık durumu yasiyorum.
  Panaromax2 _mini 0906_viofoa129
  Sanirim Panaromaya kral olur.peki sonraki siralama nasil ve neden olmali?yardimci olablirmisiniz?

   Aykut Ezer

   (8 Eylül 2018 - 22:48)

   Merhaba Murat Bey,
   Şuanda Viofo A129 çekim kalitesi açısından daha başarılı diye düşünüyorum. Kendi arabamda da A129’u kullanmaya başladım.

  Eva

  (14 Eylül 2018 - 02:42)

  Aykut bey selamlar. Sizden bir öneri almak istiyorum. 1 senedir kullanmış olduğum smarnoo s1 bozuldu artık çalışmıyor. Bu ayarda görüntü ve donanıma sahip çift kamera muadil ürün onerirmisiniz? Fiyat olarak çok fazla bütçem yok görüntü kalitesini beğeniyordum ancak ömrü fiyatına göre kısa oldu. Şimdiden teşekkürlerimi sunarım

  Erdoğan inan

  (15 Eylül 2018 - 19:06)

  Selam,
  Ford Kuga arabama montaj yaptım. Bagajda bulunan çakmaklığa takıyorum. Kontağı kapatsam bile sürekli enerji oluyor. Park modu için kablo almıştım. Park kablosunu kullanmasam sürekli çakmaklıkta takılı kalsa ne olur ?

   Aykut Ezer

   (17 Eylül 2018 - 08:57)

   Merhaba Erdoğan Bey,
   Mini 0906 modelinin park modu kablosu özeldir. Yani sürekli enerji vermek yeterli olmaz. Çakmaklıktan kullanarak kameranın park moduna geçemezsiniz. Diğer bir sorunsa çakmaklıkta düşük voltaj koruması yoktur. Yani arabayı 1 hafta kullanamadan bırakayım derseniz akünüzü sonuna kadar bitirir. Park modu kablosu 11.8 voltta otomatik olarak gücü kesip, akünün bitmesini engeller. Yani park modu kablosunu kullanmanızı öneririm.

  Ümit

  (23 Eylül 2018 - 17:44)

  Merhaba. İncelemeniz için teşekkür ederiz. Bu cihaz arka kameradan anlık olarak monitöründe görüntü sağlayabiliyor mu?

   Aykut Ezer

   (23 Eylül 2018 - 17:46)

   Meraba Umit Bey,
   Kameranin yanindaki tus kullanilarak on veya arka kameranin goruntusunun ekrana gelmesi saglanabilir. İki goruntuyu ayni anda gostermez.

   Erdoğan inan

   (2 Ekim 2018 - 09:36)

   Selam, dediğiniz gibi park kablosuyla bağladım. Güzel oldu. Fakat ön kameradan iyi bir görüntü alamıyorum. Ön konsol olduğu gibi cama yansıma yapıyor. Kameradaki görüntüde hep yansıma var. Araç Ford Kuga. Buna nasıl bir çözüm bulabilirim ?

    Aykut Ezer

    (2 Ekim 2018 - 11:10)

    Merhaba Erdoğan Bey,
    Kamerayı set olarak satın aldıysanız, yüzük şeklinde siyah camlı bir parça gönderilmiştir(CPL Filtre). O parçanın görevinin, konsolun camda yaptığı yansımayı yok etmektir. Eğer CPL filtre satın almadıysanız aşağıdaki linkten satın alabilirsiniz.
    Mini 0906 Uyumlu CPL Filtre – 8.59$
    Takip kodlu kargo ücretsiz
    Satın alma linki: http://ali.ski/Shn4O

    Elinizde mevcutsa aşağıdaki gönderiye göre ayar yaparak yansımayı yok edebilirsiniz.
    http://www.kamerarehberi.com/cpl-filtre-ne-ise-yariyor/19054

     Erdoğan inan

     (6 Aralık 2018 - 12:50)

     Selam, Arabayı bakım için servise götürmüştüm. Sigorta kutusundan kablo bağlantılarını sökmüşler. Tekrar bağlıyorum park modu çalışmıyor. Sürekli enerji veren kırmızı kabloyu takınca 1-2 sn enerji veriyor kamera açılamadan tekrar kapanıyor. Sarı kablo ile kontak açınca normal çalışıyor. Kırmızı kablonun ek yerine bakıyoruz orada enerji var gözüküyor. Sorun ne olabilir ?

      Aykut Ezer

      (6 Aralık 2018 - 14:18)

      Şaseyi düzgün alamamış olabilirsiniz. Ama bence büyük olasılıkla voltaj düşük olduğu için park halindeyken kablo kendini kapatıyor olabilir. Kırmızıyı bağladığınız sigortaya sarıyı da bağlayıp test edin. Yine açılmıyorsa voltaj düşük olduğu için kendini kapıyordur.

  tamer işçen

  (9 Ekim 2018 - 10:16)

  merhaba,
  bende 0906 üründen kullanıyorum. ancak bana sürekli kartı formatlayayımmı diye soruyor. disk hatası diyor.
  evet diyorum. formatlamıyor. (içeriğinde dosyalar var.)
  velhasıl araba çalışınca kayıt yapmıyor.

   Aykut Ezer

   (9 Ekim 2018 - 11:01)

   Kartınız arızalı veya uyumsuz olabilir. Başka kart deneyin.

   Erdoğan inan

   (8 Aralık 2018 - 16:06)

   Servis arabaya sıfır akü taktı. Start-Stop çalışmıyor diye gitmiştim. Kamerayı bahane ettiler voltajı düşürmüş o yüzden start-stop çalışmıyor dediler. Akü değişti. Ama aynı kabloları geri takıyorum kamera devreye girmiyor. Şimdi kayıtları izledim ve gördüm ki kamera araç seyir halindeyken hızlı kayıt yapıyor. park halşndeyken yapması gerekeni seyir halinde yapıyor. Park edince kamera komple kapanıyor. arabayı çalıştırıp yürüyorum bazen ara ara kamera kapanıp tekrar açılıyor. kayıtlara baktım ara ara kapanlamarda kısa kısa normal kayıt almış sonra yine hızlı kayıt almış. Sarı kabloyu kontak kırmızı kabloyu direk enerjiye bağlıyorum. Kablo mu bozuldu acaba ?

    Aykut Ezer

    (8 Aralık 2018 - 16:11)

    Bağlantı hatanız var. Sarı kabloya araba çalıştığı zaman enerji gitmiyorsa, araba hareket halinde olsa da hızlı kayıt alır. Kameranız açılıp kapanması veya kafasına göre arada çalışması düzgün şase alamamanızdan kaynaklıdır. Şase kablosunu boyası kazınmış bir metale iyice tutturun.

  Volkan

  (14 Ekim 2018 - 23:00)

  Merhaba Aykut hocam ürünü dediğiniz gibi yurtdışından aldım gelmesini bekliyorum 64 gb hafıza kartı aldım park modunda harekete duyarlı ayarlama şansımız varmı birde ön ve arka beraber çalışıyor mu

   Aykut Ezer

   (15 Ekim 2018 - 20:26)

   Merhaba Volkan Bey,
   Park modunu harekete duyarlı ayarlayabilirsiniz. Park modunda ön ve arka kamera da çalışır.

  Mehmet

  (24 Ekim 2018 - 08:32)

  Merhaba Aykut bey. Ben cihaza hiç güncelleme yapmadım. Şimdi son güncellemeyi yapsam yeterli midir? Yoksa tüm güncellemeleri sırayla yapmalı mıyım?

   Aykut Ezer

   (24 Ekim 2018 - 10:37)

   Merhaba Mehmet Bey,
   Direk olarak son sürüme yükseltebilirsiniz.

  Volkan

  (25 Ekim 2018 - 22:29)

  Bilginiz var mı bilmiyorum ama benim kameram İstanbul ptt’de gümrükte bekliyormuş benden ödeme bilgisini ve kimlik fotokopisini istemişler belgeleri dönermezseniz gümrükçü taktir yetkisine bırakacakmış sizin başınıza böyle bir şey geldi mi yada duydunuz mu vergi almak için mi yapılıyor.

   Aykut Ezer

   (26 Ekim 2018 - 12:13)

   Merhaba Volkan Bey,
   Gümrüğe takıldıysa verilen mail adresine siparişin ekran görüntüsü ve istenen diğer bilgileri göndermeniz gerekmektedir.

  Erman

  (1 Kasım 2018 - 10:11)

  Hocam kamera herşeyiyle çalışıyordu fakat hiç dokunmadığım halde elektrik gelmiyor sigorta falan attırmış olabilirmi sizin bağlantınız gibi bağladık 24 saat kayıt 6 aydır kullanıyorum hiç sorun çıkmadı

  Volkan

  (2 Kasım 2018 - 19:59)

  Merhaba Aykut bey ürün elime ulaştı ilk açtığımda açıldı hafıza kartına güncelleme dosyasını attım tekrar açım diye açmayı denedim açılmıyor. kameraya elektrik bile gelmiyor. hiç böyle birşeyle karşılaştınız mı

  EKREM

  (19 Kasım 2018 - 11:11)

  Aykut bey merhaba; sizlerden yardım bekliyorum yardımcı olursanız çok müteşekkir kalırım.
  2008 reno symbol aracıma Çift yönlü hem aracın önünü hemde park modu uyumlu araç kamerası arıyorum bütçem kısıtlı, en fazla 200 tl bir ürün arıyorum 1 aydır işin içinden çıkamadım, bir çok siteye bakıyorum baktıkça kafam karışıyor, yardımcı olabilirseniz mutlu olurum. saygılarımla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir