Cyber AN-4501 araç kamerası incelemesi

arac-kamera-an-4501-66

Cyber AN-4501 araç kamerası incelemesi

Bu kameranın incelemesini diğer kameralar gibi yapmayacağım. Türkiye’de satışı olan bu kamera oldukça sorunlu olduğu için sadece bilgilendirme amaçlı incelemesini yapacağım.

[ads1]

Cyber AN-4501 araç kamerası internette en uygun fiyatlı kamera gibi görünüyor. Ancak şöyle bir şey var, kamera fiyatına göre gerçekten kötü. Türkiye’de satışı olan bu kamera, internette araç kamerası araştıranların aldığı ilk kamera olacaktır kesinlikle.

Kamera ilk başta gayet güzel çekim yapıyor ama 1-2 gün sonra kamera miyop bir insanın gördüğü gibi giderek bulanıklaşıyor. Hatta o kadar bulanıklaşıyor ki kendi aracımda test çekimi sırasında arabamı tanıyamadım. Plaka okumak bir yana kendi aracımın içini tanıyamaz oldum. Sesi açıp izlerseniz sessiz ortamda bile uğultulu çekim yaptığını duyabilirsiniz.

Kameranın teknik özelliklerinden bahsetmeyi düşünmüyorum. Özellikler kesinlikle şişirilmiş ve 1080p çözünürlüğünde değil.  Kameranın diğer bir sorunu ise batarya. Bataryalar eski Nokia telefonların ölmüş bataryaları gibi görünüyor. Batarya o kadar dandik ki mini usb girişini çıkardıktan 5 sn sonra kamera kapanıyor. Bataryayı arabanın voltaj değişikliklerini tolere etsin diye koymuş olduklarını düşünüyorum.

Kamera aracımın arka camında 1 gün durduktan sonra değişim yapıp yeni kamera aldım. O kamerada 2 gün ön camda durduktan sonra LCD ekran kapağı çukurlarda gıcırdama, kendi kendine düşmeye başladı. Şişen bataryadan bahsetmeye bile gerek yok sanırım.

Fiyatına kanıp AN-4501  almayı düşünenler için üstüne 10-20 lira daha katıp ebay üzerinden daha yüksek kaliteli kamera almasını tavsiye ediyorum.

Kameranın Fotoğrafları

arac-kamera-an-4501-66 an-4501PJ-1 arac-kamera-an-4501-a4230 an-4501-3 an-4501-1 an-4501-4

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

3 thoughts on “Cyber AN-4501 araç kamerası incelemesi

    Mehmet Sevil

    (8 Şubat 2015 - 19:21)

    Böyle kamera mı olur. Kesinlikle almanızı tavsiye etmiyorum. Aldığım gibi iade ettim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir