Viofo A119 GPS V2 Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

Editörün değerlendirmesi

Image00010u

3 ARALIK 2018: Kamera için Banggood’dan indirim kuponu aldım. Şuanda çok iyi fiyata satılıyor. Kupon ve link incelememin sonunda. Fırsatı kaçırmayın.

Yeni! Viofo A119 GPS modelini en ucuz fiyata satan firma yani Banggood, artık gümrük vergisini de karşılayacağını açıkladı. Yeni eklenen “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle verilen siparişlerde gümrük vergisi ödemeyeceksiniz. Üstelik ortalama teslim süresi 12 gün. Detaylar inceleme sonunda.

Viofo A119 GPS incelemesinin altında 826 adet yorum bulunmaktadır. Aradığınız bilgiyi incelememde bulamazsanız yorum kısmından danışabilirsiniz.

Image00018u-1024×578
Image00016u
Image00010u-1028×525
Image00017u-1024×578
Image00016u-1024×578
Image00013u-1024×578
Image00012u-1024×578

Şuanda indirimde! İNCELEMEMİN SONUNDA GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ MEVCUTTUR. Bu inceleme 3 ARALIK 2018 tarihinde güncellenmiştir. 

2015 yılının en çok satılan araç kamerası Viofo A118c modelinin yeni versiyonu olarak piyasaya sunulan Viofo A119 modeli, daha güçlü chipsete sahip. 2016 yılının ikinci yarısından sonra piyasaya giren Viofo A119 modeli şuan (2018) en çok tercih edilen, en sorunsuz araç kamerası. 1440p 30 FPS veya 1080p 60 FPS çekim yapabiliyor. 128 GB micro SD kart desteği sayesinde diğer kameralara göre, geriye dönük olarak daha uzun süre görüntü saklayabiliyor.

Yüksek çözünürlükte kayıt yapmasının dışında en büyük özelliği, çok iyi gizlenebilir olması. Araç içinden ve dışından bakıldığı zaman göze çarpmıyor. Yapışkanlı tutucusu sayesinde vakumlu tutuculu kameralarda olan titreşim problemi olmuyor. Ayrıca kapasitörlü batarya(nedir?) kullanması cihazın çok uzun süre sorunsuz kullanılabileceğinin habercisi.

Artık yeni araç kameralarının bir çoğunda bulunan sürücü asistanı özelliği Viofo A119 modelinde de sunuluyor. Viofo A119‘un Türkçe dil desteği bulunuyor (Türkçe çeviri için Erdal TAŞKIN’a teşekkür ederiz). 128 GB micro SD kart desteği bulunuyor.

Tüm araç kameralarında bulunan döngüsel kayıt özelliği Viofo A119 modelinde de bulunuyor. Döngüsel kayıttan kısaca bahsetmek gerekirse; cihaz videoları parçalara bölerek kayıt yapar (3dk-5dk-10dk). Örnek vermek gerekirse 1 saatlik çekimi 3 dakikalık 20 parça halinde yapar. Kart kapasitesi 1 saat ise 1 saatlik alan dolduktan sonra ilk 3 dakikalık kaydı silip üstüne yazar. Bu döngü şeklinde devam eder. Kamerada sürekli olarak son 1 saatlik görüntü saklanır. Silinmesini istemediğiniz bir görüntü yakalarsanız acil durum tuşuna basarak 3 dakikalık kaydı döngünün dışında bırakıp otomatik başka klasöre taşıyabilirsiniz.

Gece ve gündüz çekim kalitesi gerçekten çok başarılı. 2017 yılında Viofo firması A119‘dan daha gelişmiş gece çekim kalitesine sahip sony cmos’lu Viofo A119s modelini piyasaya çıkardı. Aradaki netlik farkı çok aşırı olmasa da daha iyi gece çekim kalitesi isteyenler Viofo A119s modelini de düşebilir (Viofo A119s incelemesi). Cihaza telefonlarda olduğu gibi düzenli güncellemeler yapılarak, çekim kalitesi ve özellikleri hala geliştiriliyor. En son yapılan güncellemeyle birlikte kamera park modu özelliği eklendi.

TEK PARÇA VİDEOLU İNCELEME

ARTI YÖNLERİ

 • 1440p 30 FPS video kaydı,
 • Türkçe dil desteği,
 • Şerit takip uyarısı,
 • Çarpışma uyarısı,
 • WDR,
 • Park modu,
 • Novatek 96660 chipset
 • OV4689 cmos,
 • 128 GB hafıza kartı desteği,
 • 160 derece çekim açısı,
 • Ses kaydı,
 • Time lapse video kaydı,
 • G-sensör,
 • Bilgilendirme ledleri açılıp kapatılabiliyor,
 • Çok iyi gizlenebilir,
 • Video çekimi sırasında fotoğraf çekimi,
 • Lensin aşağı, yukarı, sağa ve sola döndürülebilir olması,
 • (GPS’li modelde) Video altında koordinat ve hızın görünmesi,
 • Videonun altına istenilen yazının yazılabilmesi,
 • Videonun altına plaka yazılabilmesi,
 • Acil durum tuşu,
 • Uzun ömürlü kapasitörlü batarya, (nedir?)
 • Çift çıkışlı şık araç şarjı.

EKSİ YÖNLERİ

 • Sürücü asistanı özelliği sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte çalışıyor,
 • Tüm tuşlarında aydınlatma ledi yok.

BİLİNEN SORUNLARI 

Bu sorunların hepsi cihazda sürekli olarak mevcut değil. Farklı sorunlar farklı cihazlarda görülmüştür.

 • Video arka planında parazit sesi gelmesi.
  Çözümü: Ayarlardan “bip sesi” özelliğini açıksa kapalı, kapalıysa açık olarak değiştirirseniz parazit sesleri yok oluyor.
 • Viofo açılış ekranında takılma problemi.
  Çözümü: Sorunun sebebi yazılım. Yazılım güncellemesiyle bu problem düzeltildi. V2.05’den eski versiyonlu cihazlar Viofo açılış ekranında takılabiliyor. Yazılımı güncelleyerek sorun çözülüyor. Detaylı anlatımı: http://www.kamerarehberi.com/viofo-a119-a119s-acilista-viofo-yazisinin-takilmasi/15785
 • Kayıt yapar gibi görünüp, kartın içi boş olabiliyor.
  Çözümü: Bu sorunun sebebi hafıza kartı. Kullandığınız kart uyumsuz veya arızalı. Hafıza kartını değiştirerek sorun çözülüyor.
 • A119 araç kamerasının kayıtları açılıyor veya bozuk olarak görünebiliyor.
  Çözümü: Hafıza kartı kameraya takılıyken, kaydı durdurduktan sonra acil durum tuşuyla galeriye girin. Videolar otomatik olarak onarılacak ve bilgisayardan izlenebilir hale gelecektir.
 • Kamera açılıp kapandığı zaman ayarlar sıfırlanıyor.
  Çözümü: Bu sorunun sebebi yazılımdır. Güncellemeyle çözülebilir. Aşağıdaki linkten adımları takip ederek sorunu çözebilirsiniz.
  http://support.viofo.com/helpdesk/attachments/19005133069

ARAÇ ÜZERİNDE GÖRÜNÜMÜ

ÇÖZÜNÜRLÜK

Viofo A119 modeli araç kameralarında alışık olmadığım kadar yüksek çözünürlükte kayıt yapıyor.

DESTEKLEDİĞİ ÇÖZÜNÜRLÜKLER
1440p 30 FPS1296p 30 FPS1080p 60 FPS1080p 30 FPS
720p 120 FPS720p 60 FPS720p 30 FPS 

PARK MODU

Park modunun mantığı oldukça basit. Bu özelliğin amacı park halinde olduğunu algılayıp, videoları hızlandırarak daha az yer kaplayan videolar üretmek. Araç park haline geçtiği, hareketsiz kaldığı zaman hızlandırılmış moda geçiyor. Ufak insan hareketleri normal videoya dönmesi için tetiklemiyor. Akıcı trafik  kenarına park edildiği zaman aşırı hareket olduğu için park moduna geçmiyor. Hızlandırılmış videolardan plakalar okunabiliyor. Geriye dönük daha uzun süre video saklamak için güzel bir yöntem. 

Park modunu açmak için sadece 2 ayar yapılıyor. Ayarlardan park modu açılıyor ve park modunun FPS’i seçiliyor. Park modunu açtıktan sonra time lapse veya park modu ayarlarıyla oynarsanız, park modu otomatik olarak devre dışı kalmaktadır.

Park modunu kullanabilmek için sürekli enerji vermek gerekiyor. Sürekli enerji vermek için sigorta kutusuna bağlantı kablosu alınıyor. Zor bir işlem değil. Ancak el yatkınlığınız yoksa elektrikçiye yaptırmanız daha güvenli olur. İnceleme sonunda kablo linki mevcuttur.

GPS ÖZELLİĞİ – (SADECE GPS’Lİ MODELDE)

Viofo A119 modelinin GPS’li versiyonunu alırsanız;
Videonun sol altında da görebileceğiniz gibi, videoya aracın koordinat ve hız bilgilerini kayıt ediyor. Kaza anında “hızlı gidiyordun” suçlamaları önüne geçmek için güzel bir kanıt. Bu özelliği cihazın ayarlarından kişiselleştirebiliyoruz. Sadece hız, sadece koordinat, hız ve koordinat birlikte veya tamamen kapalı olarak kullanılabiliyor. Ayrıca güncel tarih ve saat bilgisini uydudan alabiliyor. GPS’i kullanmak için sim karta veya extra ödeme yapmaya ihtiyaç yoktur. Ücretsiz olarak uydudan araç hız ve koordinat bilgileri alınır ve videoya eklenir.

GPS özelliği hakkında bilinen bir yanlışa değinmek istiyorum. Araç kameralarındaki GPS özelliği uzaktan erişim için değildir. Aracınıza uzaktan erişerek konumunu öğrenemez veya videolara ulaşamazsınız.

ANDROID İÇİN GPS PROGRAMI – ÜCRETSİZ

A119 GPS’in verilerini telefondan harita üzerinden okumak için Android uygulaması bulunuyor. Aşağıdaki linkten Android telefonunuza ücretsiz olarak play store’dan GPSCAM uygulamasını indirebilirsiniz. Araç kameraları için GPS izleme uygulamasını geliştiren Muammer DÖNMEZ‘e teşekkür ederiz.

Android için GPSCAM
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mmr.gpscam

BİLGİSAYAR İÇİN GPS PROGRAMI – DENEME SÜRÜMÜ

A119 GPS’in verilerini daha iyi okuyabilmek için programı bulunuyor. Programıyla videoları izlerken harita üzerinden aracın o anda nerede olduğunu hızını görerek videoyu izleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselden programın ön izlemesine ulaşabilirsiniz.

GPS programı 1080p 30 FPS çözünürlüğe kadar ücretsizdir. Daha üst çözünürlük için lisans satın almanız gerekmektedir.

Mac için Dashcamviewer
https://s3.amazonaws.com/aws-website-dcv-downloads-c8kwd/dcv/Dashcam_Viewer_v2.7.2.dmg

Windows için Dashcamviewer
https://s3.amazonaws.com/aws-website-dcv-downloads-c8kwd/dcv/DashcamViewerWin_v2.7.2.zip

GPS modülünün sökülüp takılması;

TUŞLARI ve İŞLEVLERİ

Kameranın üzerinde toplam 5 tane tuş bulunuyor.
Image00010u
Sol üstten sırayla;
1.tuş: Cihaz kapalıyken kısa basılırsa cihazı açar, cihaz açıkken kısa basılırsa cihazın ekranını kapatır, cihaz açıkken uzun basılırsa cihazı kapatır.
2.tuş: ayarları açıp kapatır, video kaydı sırasında basılırsa fotoğraf çeker.
3.tuş kaydı başlatıp sonlandırır. Menü sayfasındayken yukarı tuşu olarak çalışır.
4.tuş kayıt sırasında basılırsa acil durum tuşu olarak, kayıt dışında “ok” (onay) tuşu olarak çalışır. Kayıtta değilken bu tuşa basılırsa video/fotoğraf galerisine girer.
5. tuş menü sayfasında aşağı tuşu olarak çalışır, kayıtta ve normal video kısmında ses kaydını açıp kapatır.

KAPASİTÖRLÜ BATARYA

Artık yavaş yavaş çoğu araç kamerasında görmeye başladığımız kapasitör, A119 modelinde de mevcut. Kapasitörlü kameranın ne gibi avantajlarından olacağından bahsedecek olursam; Pilli araç kameraları güneşin altında sürekli ısınır ayrıca sürekli şarj olması yüzünden de batarya ömrü oldukça kısalır. Normal kullanılan bir araçta pilin ömrü 1 seneyi geçmez. Kapasitörse çok az enerji tutabilen ama çok uzun ömürlüdür. Kameranın enerjisi kesildikten sonra video kaydını sonlandırıp, kamerayı güvenli şekilde kapatacak kadar enerji tutar. Enerjiye bağlı olmadığı sürece kapasitörlü cihazlar açılmaz.

AYARLANABİLİR LENS

Kameranın lensi sağa, sola, yukarıya ve aşağıya camın eğimi ve bombesine göre ayarlanabiliyor. Kamera tamamen dik bir şekilde yapıştırıldığında da aracın önünü görecek şekilde ayarlanabiliyor. Minibüs, otobüs, kamyonlar için de uygundur.

SÜRÜCÜ ASİSTANI

A119 araç kamerası çarpışma ve şeritten ayrılma uyarılarına sahip. Aşağıdaki videodan bu özelliğin işlevini daha iyi görebilirsiniz. Bu özellik sadece 1080p 30 FPS çözünürlükte kullanılabilir. Sürücü asistanı özelliği açıldığı zaman kamera otomatik olarak çözünürlüğü 1080p 30 FPS olarak ayarlamaktadır.

VİDEO BOYUTLARI

32 GB, 64 GB ve 128 GB micro SD kartla cihazın saklayabileceği video uzunluklarını tablo şeklinde listeledim. 

32 GB KART64 GB KART128 GB KART
1440p 30 FPS – 3 saat 13 dakika,1440p 30 FPS – 6 saat 14 dakika,1440p 30 FPS – 12 saat 39 dakika,
1296p 30 FPS – 3 saat 13 dakika,1296p 30 FPS – 6 saat 14 dakika,1296p 30 FPS – 12 saat 39 dakika,
1080p 60 FPS 3 saat 13 dakika,1080p 60 FPS 6 saat 14 dakika,1080p 60 FPS 12 saat 39 dakika,
1080p 30 FPS 4 saat 19 dakika,1080p 30 FPS 8 saat 16 dakika,1080p 30 FPS 16 saat 47 dakika,
720p 120 FPS 3 saat 13 dakika,720p 120 FPS 6 saat 13 dakika,720p 120 FPS 12 saat 39 dakika,
720p 60 FPS 4 saat 49 dakika,720p 60 FPS 9 saat 11 dakika,720p 60 FPS 18 saat 39 dakika,
720p 30 FPS 8 saat 59 dakika.720p 30 FPS 16 saat 39 dakika.720p 30 FPS 33 saat 47 dakika.

CPL FİLTRE

CPL filtre kameranın güneşten daha az etkilenerek çekim yapmasını sağlar. Aşağıdaki görselde de görebileceğiniz gibi konsolun camda yaptığı yansıması aza indirger. Konsol parlamaları görüntü kalitesini düşürür, plaka okumayı zorlaştırır. CPL filtreyle bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

YAZILIM GÜNCELLEMESİ

En güncel yazılıma üreticinin resmi sitesinden ulaşabilirsiniz. Şuan en güncel versiyon V3.91 versiyonudur.

Resmi üretici sitesi: http://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000019600-viofo-a119-car-dash-camera-firmware

Güncelleme yapmak çok basit. Öncelikle SD kartınızı tamamen boşaltın. Daha sonra yukarıdaki linkteki dosyayı SD karta kopyalayın. Daha sonra cihazı şarja bağlayın. Rec tuşu flash şeklinde yanıp sönecek ve cihaz kendi kendine açılacaktır. İşlem bu kadar. Güncellemeyi en fazla 32 GB kartla yapmanız önerilmektedir.

Eski versiyona dönmek isterseniz aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.
A119_170522_V2.06 versiyonu: http://support.viofo.com/support/solutions/articles/19000019600-viofo-a119-car-dash-camera-firmware

KUTU İÇERİĞİ

ÇEKİM TESTLERİ

GÜNDÜZ

GECE

TİME LAPSE TESTLERİ

GÜVENİLİR SATIN ALMA LİNKLERİ

Artık Banggood üzerinden verilen siparişlerde gümrük vergisi sorunu olmayacak. Satıcı firma, yani Banggood vergileri sizin adınıza ödeyecek. Yeni sistemden faydalanmak için siparişlerinizi “Turkey direct mail” veya “Türkiye hızlı kargo” seçeneğiyle vermeniz gerekmektedir.
Daha önce Banggood’dan alışveriş yapmadıysanız önce Banggood’dan nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm.

Şuanda hem kamera anlık indirimdedir. Fırsatı kaçırmayın. İndirimler mobilde geçerli olmayabilir. Bilgisayardan almanızı öneririm. İndirimler linklere özeldir. 

Viofo A119 V2 GPS’li Araç Kamerası
Takip kodlu kargo ücretsiz / Turkey direct mail 7.62 dolar
“03d210” indirim koduyla 64.99 dolara satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/VIOFO-A119-1440P….068196.html

Konsol Parması Engelleyici CPL Filtre
Takip kodlu kargo 1.3 dolar
“BgAuMotor” indirim koduyla %10 indirimli olarak satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/VIOFO-Car-Dash….1200374.html

Park halinde kayıt yapmak için gerekli kablo aşağıdaki linktedir. 

Park Halinde Kayıt İçin 7/24 Kayıt Kablosu
Takip kodlu kargo 1.3 dolar
“BgAuMotor” indirim koduyla %10 indirimli olarak satın alabilirsiniz.
https://www.banggood.com/3_5m-Car-Hard-Wire……p-1214115.html

Araç kameraları için önerdiğim Samsung Evo Plus 128 GB U3 hafıza kartını çok uygun fiyata satan bir firma buldum. Giyim sitesi olduğuna bakmayın, elektronik ürün de satılıyor. Geçen ay sipariş verdim ve ürün elime ulaştı. “h2testw” kart testinden başarıyla geçti. Türkiye’ye göre en az 70-80 lira ucuza geliyor. Site kargo takip kodunu ücretsiz olarak veriyor. Kargoya sigorta eklemek tercihinize kalmış. Takipli kargo olduğu için eklemeseniz de olur. İndirim kuponunu kullanarak aşağıdaki linkten sipariş verebilirsiniz.

Daha önce Dresslily’den alışveriş yapmadıysanız önce Dresslily’den nasıl sipariş verilir? başlıklı konuyu okumanızı öneririm.

Samsung Evo Plus 128 GB U3 Hafıza Kartı
Takipli kargo ücretsiz

“CCCLK” indirim kodunu kullanarak 19.50 dolara satın alabilirsiniz.
https://www.dresslily.com/samsung-ultra-class10-micro-sdxc-product4994854.html

Viofo ürünleriyle uyumlu, yurt dışına göre çok daha ekonomik olan CPL filtreyi kendim üretmeye başladım. Aşağıdaki linkten A119S modeliyle uyumlu CPL filtreyi satın alabilirsiniz. Kargo ücretsizdir. 3 iş gününde teslim edilir.

CPL Filtre – 45 TL
Kargo ücretsiz
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-a119-a119s-a129-a118c2-a119-pro-cpl-filtre-ucretsiz-kargo-621240072/detay/

Ürün siparişleri sırasında sorun yaşıyorsanız, kafanıza takılan sorular varsa Facebook Messenger'dan benimle iletişim kurabilirsiniz. Ayrıca 6 bin kişiden fazla üyesi olan "Araç ve Aksiyon Kamerası Kullanıcıları" grubumu takip ederek, incelemelerimden anında haberdar olabilirsiniz.

Yazar: Aykut Ezer

Araç kameralarına kişisel merakım yüzünden yabancı kaynaklarda oldukça bilgi edindikten sonra araç kamerası hakkındaki bilgilerim daha fazla insana ulaşabilsin diye kamerarehberi.com'u oluşturdum ve 4 yıldır kamerarehberi.com için aktif olarak inceleme hazırlıyorum. Araç kamerası incelemelerinin yanında ip kamera ve aksiyon kamerası incelemeleri de yapmaya başladım. Kendi aracıma Viofo A129 çift kameralı modelini almış olsam da inceleme için sürekli farklı kameralar kullanıyorum.

826 thoughts on “Viofo A119 GPS V2 Araç Kamerası Detaylı İncelemesi

  Selahattin ERDOĞAN

  (8 Aralık 2017 - 00:52)

  Merhaba Aykut Bey,
  Sayfanızın takipçisiyim, birkaç ay önce almış olduğum A119 modelini severek kullanıyorum. Aldıktan bir süre park halinde çekime devam etsin düşüncesiyle yine sitenizden görerek OBD şarj girişli, akü belli bir seviyeye gelene kadar oradan beslenen araç şarjından aldım. Ben aracımı daha önce olduğu gibi haftada bir iki kez kullanıyorum. Son zamanlarda aküm çok çabuk bitmeye başladı, aracı çalıştıramıyorum ancak takviye kablosu ile başka araç yardımıyla çalıştırabiliyorum. İlkin OBD şarj kitinden şüphelenmesem de sık sık bu problemden dolayı soketten besleme fişini çektim. Ancak yine her gün aracı kullanmadığımdan, kullanınca da bir saat civarı sürdüğümden akü yeterince dolmuyor ki bir gün kullanmasam yine akü bitiyor. Daha önce başka şikayetler oldu mu diye soruyorum. Aküm Varta 70 ah 2013. Ne önerirsiniz, teşekkür ederim.

   Aykut Ezer

   (8 Aralık 2017 - 01:05)

   Merhaba Selahattin Bey,
   “İlkin OBD şarj kitinden şüphelenmesem de sık sık bu problemden dolayı soketten besleme fişini çektim. Ancak yine her gün aracı kullanmadığımdan, kullanınca da bir saat civarı sürdüğümden akü yeterince dolmuyor ki bir gün kullanmasam yine akü bitiyor. ”

   OBD2 şarj kiti takılı değilken de mi akünüz bitiyor?

    Selahattin Erdoğan

    (8 Aralık 2017 - 13:20)

    Aynen. Çünkü tamamen boşalmış oldu aküm anladığım kadarıyla. Ancak her gün araç kullanmadığımdan, kullandığımda da kısa süreli şehir içi yolculuklar olduğundan akü tam şarj olmadan istop ediyorum demek ki. Bir gün sonra aracı çalıştıracak enerjiyi sağlayamıyor. Mecburen takviye ile çalıştırıyoruz. Göstergelerde herhangi bir arıza ışığı vs. yok. Marş basarken kısa bir ıhı ıhı:)

  Hasan

  (10 Aralık 2017 - 01:34)

  a119 için videonun ideal uzunluğu kaç dk olmalı 1 dk, 3dk, 5dk ve neden?

  1 dk olursa + yönleri – yönleri 3 dk olursa + yönleri – yönleri vb

   Aykut Ezer

   (10 Aralık 2017 - 17:21)

   İdeali yok. İstediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

  Sevgin Bey

  (10 Aralık 2017 - 22:18)

  Merhabalar, sitenin 2 yıldır takipcisi sayılırım. geçen sene bi ara xiaomi arac kamerası almaya niyetlenip sonra vazgeçmiştim. Şu ara baya niyetine girdim alacağım inşallah. Ben a119 ile a119s arasında kaldım çoğu kişi gibi. iki kameranın altındaki 800den fazla yorumuda hepsini okudum. indirim koduyla aslında arada 6 dolarlık bir fark kalıyor bu da çok bi fark değil aslında ama sanki A119 V2 modeli A119S V2 modeline göre daha özellikli gibi
  Çözünürlük olsun 2K, çekim acısı 160 derece keza diğeri 135 derece, A119S in artısı kullandığı sensorun sony olması ve daha iyi gece çekimi. sürekli gece sürüşler yapan biri de değilim aracımda dısarda kalmıyor garajda kalıyor geceleri, açıkca karar veremedim. ama geniş acının yüksek olması daha iyi sanki. Ve son olarak yurt dısından alışveris yapan biri değilim ama deneme amaclı telegramdan paylastıgınz ucuz ürünlerden şipariş ettim henüz elime ulasmadı. Banggood sitesini hiç kullanmadım burda ki ürünlerin garanti süreleri ne kadardır acaba? gümrükte problem yaşarmıyım? ve şuan ki fiyattan daha aşağıya inme ihtimali var mıdır noel ve yeni yıl kapsamında tecrubenize dayanarak bunu da sorayım. Emekleriniz için teşekkürler gercekten.

   Aykut Ezer

   (12 Aralık 2017 - 23:02)

   Garanti süresi 1 yıldır. Banggood güvenilir alışveriş sitesidir. A119 66 doların, A119s 70 doların altına düşmedi. Şuanki dolar kuruyla fiyatının oldukça iyi olduğunu söyleyebilirim.

  Adem

  (13 Aralık 2017 - 02:29)

  Mrb aykut bey bende bir viofa 119 kullanicisiyim ama benim kamerada bir sorun var arabamla çukura düştüğümde ünlem işareti yanıyor ve bib bib diye ses veriyor neden acaba bir bilginiz varsa lütfen benimle paylaşırmısınız teşekkür ederim

   Aykut Ezer

   (13 Aralık 2017 - 02:51)

   Merhaba Adem Bey,
   Bu sorun değildir. Darbe sensörü kaza olarak algılar. Ayarlardan gsensörün hassasiyetini düşürerek uyarıdan kurtulabilirsiniz.

  h.h.arslan

  (22 Aralık 2017 - 19:25)

  aykut bey güncellemeyi 64 gb samsung evo u3 ile yapsak problem olurmu 32 gb kart yok…

   Aykut Ezer

   (23 Aralık 2017 - 19:12)

   Firma 32 gb üstünü önermiyor. Cihazı riske atmanızı önermem.

  erdal

  (24 Aralık 2017 - 02:27)

  Merhabalar..
  Öncelikle sayenizde ben de bir A119 v2 kullanıcısı olduğum için teşekkür ederim. Ürünü bilgisayarda denesem de henüz arabama montajını yapmadım. Aydınlanmak istediğim bir kaç nokta var.
  1)Aracımda hem çakmak hem de usb girişi var. ürünün çakmak adaptörü üzerinde 5v/3.1A yazaıyor. Ancak bildiğim kadarıyla arabanın kendi usbsi 5 volt iken amperi daha düşük(0,5??). Bu usb girişinden çalışır mı? Çalışırsa hangisini kullanmam daha doğru
  2)Menudeki frekans ayarını ne yapmalıyım?
  3)Biraz alakasız olacak ama …bilgisayarımın usb portuna uzun kabloyla bağlandığımda kamerayı normal şekilde kullanırken kısa kabloyla bağlandığımda mass storage olarak bağlanıyor..Bilgisayar niye sadece boyları farklı aynı tip kabloya farklı yanıt veriyor??

  mehmet

  (27 Aralık 2017 - 20:10)

  iyi günler verdiğiniz bilgiler için teşekkürler
  dash cam ne anlama geliyor ayrıca satılıyor
  geri görüş kamerası mı ön kamera gibi kayıt yapabiliyormu konuyu bir açıklarsanız teşekkürler

   Aykut Ezer

   (28 Aralık 2017 - 19:34)

   “Dash cam” kelimesi “araç kamerası” anlamına gelmektedir. Sorunuzu anlayamadım.

  faruk yılmaz

  (29 Aralık 2017 - 02:46)

  hocam bu güzel site için teşekkürler, google da ilk sayfada çıktı ve çok samimi bulduğumu belirtmeliyim.
  a119 ve a119s arasında gördüğüm 2 önemli detay:
  a119s: yeni bir lens kullanıyor ve bu f1.6 diyafram dan dolayı az ışıkta daha iyi görüntü anlamına geliyor. Ancak a119s de kamera açısı 135derece, a119da ise 160derece daha geniş bir lens, f1.8 diyafram.
  size sorum ise ortalama bir kullanıcı olarak fiyat farkını bikenara bırakırsak geniş açı çekmesi mi daha önemli bir özellik yoksa gece daha net kayıt yapması mı?? sizin tercihiniz ne olurdu?? bide a119 sanki biraz eskidi gibi a119s mi tercih etmeliyim ne dersiniz?

   Aykut Ezer

   (30 Aralık 2017 - 21:50)

   A119s’in gece çekimi çok az daha iyidir. İki cihaz arasında bence açı farkı yok gibi. Youtube’dan karşılatırmalı testlerini izlerseniz çekim açıları hakkında kafanızda daha iyi ön izlenim oluşur.

  Uğur

  (29 Aralık 2017 - 15:48)

  Merhana
  vıofa A119 gps li modeli almak istiyoryum vermiş olduğunuz banggood sitesinden indirin koduyla nasıl alabilirim herhangi bir yere kayıt olmam gerekirmi
  tskler

   Aykut Ezer

   (30 Aralık 2017 - 21:48)

   Kayıt olduktan sonra indirim kodunun yanına not olarak eklediğim talimatları uygulayarak fiyatı düşürebilirsiniz.

  fikret güneş

  (2 Ocak 2018 - 20:30)

  slm.a119 u bugün teslim aldım.pc ye atarken çok yavaş atıyor çözümü nedir.Pc de izlediğimde ağır çekim gibi gösteriyor bazen görüntü sesin çok gerisinden geliyor sebebi nedir.Harita ile birlikte gösteren bir video oynatıcı tavsiyeniz var mı.Varsa nereden indirebilirim

   Aykut Ezer

   (2 Ocak 2018 - 23:23)

   Kartınızın okuma hızı düşüktür. Videoları Gom player kullanarak açınız. Direk karttan izlemeye çalışmayıp, görüntüleri önce bilgisayara kopyalayıp daha sonra açın. Haritalı video oynatıcı inceleme içerisinde mevcut.

  Volkan

  (3 Ocak 2018 - 00:49)

  Merhaba viofo 119s kameranın kullanıcısıyım
  Son 1 aydır yolda giderken kendi başına cekim yani(record) dan cıkıyor dı dıt diye sinya veriyor kırmızı isık yanıp sönüyor…kapatıp acınca düzelir gibi oluyor arada bir dit dit ötüyor ….bilgisaya baglanamıyorum kabloyu takınca acılıp kapanıyor yardım lütfen
  Tamiri varmı ? Yoksa cöpmü oldu?
  Alalı 3 ay oldu ne yapmalıyım?

   Aykut Ezer

   (3 Ocak 2018 - 12:41)

   Merhaba Volkan Bey,
   Kayıttan çıkmasının sebebi genellikle karttır. Samsung kartlarla test etmenizi öneririm.

  Celal

  (6 Ocak 2018 - 13:27)

  Selam Aykut Bey,
  Bende viofo A119 kamerasından aldım fakat fakat baya bir videolarda performans düşüşü
  yaşıyorum acaba sebebi nedir?

   Aykut Ezer

   (7 Ocak 2018 - 14:29)

   Kamera ya çalışır ya bozulur. Performans düşüklüğü ara elemanlardan kaynaklı olur. Önerilerim;
   Videoları direk karttan izlemeyin. Bilgisayara kopyalayın. Gom player kullanarak izleyin.

  fikret güneş

  (6 Ocak 2018 - 18:51)

  tekrar mrb. kayıt esnasında bir ses var.ve bu ses devamlı var.tarlalarda duyduğum çekirge sesiyle aynı.neden olabilir bu ses ve herkeste var mı.

   Aykut Ezer

   (7 Ocak 2018 - 14:26)

   Cihazın ayarlarından bip sesi kısmını bulup, açıksa kapalı, kapalıysa açık olarak değiştiriniz.

  fikret güneş

  (8 Ocak 2018 - 12:44)

  araçla seyir halindeyken aynı anda telefon ya da tabletten kameradaki görüntü izlenebiliyor mu

  fikret güneş

  (10 Ocak 2018 - 20:08)

  saati bir türlü ayarlayamadım ya da elektrik bağlantısı kesildiğinde sıfırlanıyor.Araç kameralarında saatin her zaman manıel ayarlanması mı gereklidir

   Aykut Ezer

   (11 Ocak 2018 - 00:13)

   Zaman dilimi kısmını +3 olarak ayarlayın. Otomatik olarak GPS’den tarih bilgisini aldığı için saatiniz her zaman 3 saat farklı çıkıyordur.

  Ali

  (11 Ocak 2018 - 11:04)

  Aykut bey merhaba banggood dan A119 gpsli model siparişi verdim. Acaba ürün üzerinde fiyatını ne kadar gösterirler. Talepte bulunabileceğimiz bir yer var mı?

   Aykut Ezer

   (11 Ocak 2018 - 23:57)

   Ne alırsanız alın 25 dolardan fazla fatura yazmıyorlar. Yazmanıza bile gerek yok.

  fikret güneş

  (11 Ocak 2018 - 19:04)

  tşkkrlr

  Ali

  (12 Ocak 2018 - 12:00)

  Teşekkürler

  fikret güneş

  (14 Ocak 2018 - 19:07)

  en üst çözünürlük düzeyinde izlemek için son model bir pc ye sahip olmamız gerekiyor galiba .çünkü ben denedim en üstün üç kademe altında olan 1080 çözünürlük düzeyinde kaydettiğim videoları izleyebiliyorum.Ne pc ne de tabletimde bu çözünürlüğün üstü açmıyor.Merak ettiğim sizlerin en üst çözünürlük seviyesinde çekilmiş görüntüyü izleyecek pc niz var mı,varsa işlemci ekran kartı ne ile alakalı bu durum ve üçüncü sorum 1080 çözünürlük bile mükemmel netlikte iken en üst çözünürlük seviyesi 1080 den çok mu kaliteli bir netlik sunuyor?

   Aykut Ezer

   (15 Ocak 2018 - 11:29)

   Tablet ve telefonda açmak için MX player uygulamasını, bilgisayarda açmak için gom player programını kullanabilirsiniz. En uyumlu codeclere sahip yazılımlar bunlardır. Ayrıca video kaydını önce bilgisayara kopyalayın, daha sonra oynatın.

  emrullah

  (14 Ocak 2018 - 20:48)

  samsung evo 128gb microsdxc uhd1 card bu cıhaz ile uyumlumu aacaba

   Aykut Ezer

   (15 Ocak 2018 - 11:27)

   Evet uyumludur.

    emrullah

    (15 Ocak 2018 - 19:47)

    verbatım marka 128gb buldum bu olurmu class 10

     Aykut Ezer

     (16 Ocak 2018 - 13:04)

     Daha önce hiç duymadım. Samsung’dan şaşmayın derim.

  Talat Cirit

  (14 Ocak 2018 - 23:12)

  Merhaba Aykut bey, öncelikle böylesine güzel bir site ve bilgi paylaşımı için teşekkür ederim. Benim sorum şu şekilde, aracıma sonradan multimedya sistemi taktırdım takdırırken içinden çıkan kamerayı da montaj ettiler aracımı çallıtıtımca otomatik kayda gidiyor istersem multimedya cihazının kendi hafızasına istersem bağladım usb belleğe kayıt yapıyor. Buraya kadar herşey güzel ama ses kaydı yapmıyor, görüntü kalitesi inanılmaz kötü. Bu sepeplerden bende burdaki cihazlardan birini almak istiyorum. Aldıktan sonra araçdaki mevcut kamerayı söküp Viofonun montajını yapabilir miyim, tek önceliğim ses kaydı ve net görüntü.

   Aykut Ezer

   (15 Ocak 2018 - 11:22)

   Viofo A119 modeliyle multimedia üzerinden kayıt yapmak isterseniz yine çok düşük kaliteli görüntü alırsınız. Kaydı A119’un kendi yaparsa o zaman performans alırsınız.

  Ferruh

  (15 Ocak 2018 - 10:47)

  Aykut Bey bu 25 dolar durumu Aliexpress içinde geçerlimi orada üyeliğim var direkt oradan alayım diyorum. 117 $ tutunca

   Aykut Ezer

   (15 Ocak 2018 - 11:20)

   Ali’de de çoğu satıcı düşük gösteriyor ama yine de sipariş verdikten sonra 30 doların altında yazmasını söyleyebilirsiniz.

  fikret güneş

  (15 Ocak 2018 - 12:37)

  yüksek çözünürlükteki videoları izleyemiyorum diye msj atmıştım yukarda.Siz dedikten sonra mx vido oynatıcıyı indirdim.şu anki durumda yüksek çözünürlükteki vidoları mx dışındaki oynatıcılar üzgünüm bu video oynatılamaz şeklinde uyarı veriyor.mx ile açınca da önceden pc de de karşılaştığım sorunla karşılaşıyorum o da ağır çekimde oynatıyor olması.menüde yapılması gereken bir ayar mı var yoksa pc ya da tabletim bu çözünürlükleri oynatacak donanıma mı sahip değil ya da kamera arızalı.hangisi acaba

   Aykut Ezer

   (16 Ocak 2018 - 13:05)

   Görüntüyü izlemek istediğiniz cihazın hafızasına kopyaladıktan sonra açın.

  fikret güneş

  (16 Ocak 2018 - 13:24)

  öyle yapıyorum zaten

   Aykut Ezer

   (16 Ocak 2018 - 13:53)

   O zaman izlemek istediğiniz cihazlar donanım olarak yetersiz kalıyor.

  fikret güneş

  (17 Ocak 2018 - 08:48)

  verdiğiniz cevaplardan dolayı tşkkr ederim.kamerayı alalı fazla olmadı ama yoğun bir biçimde kullandığım menülerini karıştırdığım için çok şeyle karşılaşıyor bu yüzden çok soru soruyorum.Samsung evo plus 64 gb u3 sd card aldım döngüsel kayıt için 10 dk belirledim.Bence en ideal olanı 10 dk lık partlar.Ancak bu süreyi kendisi kafasına göre belirliyor.30 tane kayıt varsa 15 tanesi 10 dk lık gerisi 0-10 arası dakikalarda kaydediliyor.Kamerada biçimlendirme yaptım yine aynı sorun var.Toshiba 32 gb kartım vardı önceden onda hiç böyle olmuyordu.

   Aykut Ezer

   (19 Ocak 2018 - 14:29)

   Park modu açık mı?

    fikret güneş

    (20 Ocak 2018 - 11:09)

    park modu kapalı

     Aykut Ezer

     (20 Ocak 2018 - 17:40)

     O zaman cihaza tekrar yazılım yüklemenizi öneririm. Düzelmezse problem karttan kaynaklıdır. Arızalı olabilir.

  ufuk akkaya

  (17 Ocak 2018 - 11:56)

  Merhaba ben a119v2 sahibiyim. Kameram bir süredir gps verisi alamıyordu ama kamerayı cama doğru sıkıştırınca gps geliyordu.Hiç takıp çıkarma yapmamama rağmen kamera ile gps cihazını ayırdığımda bir bakır pimin düştüğünü gördüm. daha sonra ise gps cihazına takılı kablo ile çalışmamaya başladı. bende kameranın yanındaki girişe taktım. yandaki girişle bir problem olur mu şimdilik gps ve kamera çalışıyor gözüküyor ama gps üzerindeki girişi kullanamıyorum. TEŞEKKÜRLER.

   Aykut Ezer

   (19 Ocak 2018 - 14:27)

   Kullanıma bağlı olarak bir süre sonra GPS modülünün üstündeki şarj girişinden enerji verince ekranda titreme ve kart hatası uyarısı verebiliyor.
   Çözümü: Bu sorun Viofo firmasının geliştirmesiyle yeni cihazlarda mevcut değildir. Yeni tip GPS modülüyle bu sorun çözülmüştür. Zapals’da satılan A119 GPS’ler yeni tip GPS modüllüdür. Eski tip gps modüllüne sahip olan kameraların yanındaki şarj girişine bağlayarak kullanıldığı zaman hem GPS çalışıyor hem enerji problemi çözülüyor. Detaylı anlatımı: http://www.kamerarehberi.com/viofo-a119-a119s-acilip-kapanma-sorunu/15790

  Cevdet Akkaya

  (18 Ocak 2018 - 23:26)

  7/24 kayıt yapan(park halinde) araç içi dahil araç kamerası var mı?

  YAHYA

  (4 Şubat 2018 - 19:14)

  PARK MODU’nda iken açma kapama tuşunda mavi led var dikkatinizi cektimi..

   Aykut Ezer

   (4 Şubat 2018 - 20:10)

   Park modundayken yeşil led yanıyor. Park modundan çıktığı anda kırmızıya dönüyor.

  Halim

  (18 Mart 2018 - 16:47)

  merhaba; bu modele ikinci (arka) kamera takmak mümkün müdür?

  Volkan

  (13 Nisan 2018 - 00:11)

  Öncelikle bizleri bilgilendirdiginiz için teşekkür ederiz…
  1. Sorunun telefonumda beyaz ekran sorunu yaşıyorum versiyon 2.4 attım herşeyi denedim ama nafile son 1 aydır cogu zaman ekran beyaz oluyor ve hiç birşey göstermiyor sebebi nedir?
  2. Sorum şerit takip ve carpışma uyarıları calışmıyor bunuda anlamdım.
  3. Sorum ev degeri kac olmalı
  Ve kart markaları fark edermi ? Sandisc 32 gb kullanıyorum

   Aykut Ezer

   (14 Nisan 2018 - 00:31)

   Yazılımı bir kaç kez daha tekrar yüklemeyi deneyin. Son yazılımda beyaz ekran sorunu yok. Düzgün yüklenmediği zaman yapabilir.
   Şerit takip sistemi için kaputun %25’i görünecek şekilde kamerayı tam ortalı olarak takın. Yol çizgileri düzgün olmayan ve düzgün aydınlatması olmayan yerlerde çalışmama şansı yüksektir.
   CPL filtre kullanmıyorsanız ev’in sıfır olarak durması iyidir. Sandisk kartlar döngüsel kayıtta sorun çıkarabilir. Samsung evo plus kullanmanızı öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir